سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

شبکه گسترده تعاونی روستایی زنان؛ آموزش ، اشتغالزایی ، تعاملات بین المللی

 

آموزش زنان


به گزارش کاج پرس به نقل از پات ؛ ملیحه بهنود رئیس اداره توسعه و آموزش تعاونی های روستایی زنان با اشاره به اینکه شبکه گسترده تعاونی های روستایی زنان بزرگترین تشکل فراگیر زنان روستایی در سطح کشور به شمار می رود، گفت: این تعاونی پس از تصویب اساسنامه شرکت های تعاونی روستایی زنان در دی ماه ۱۳۷۲ توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حول سه محور نظارت، حمایت و هدایت و توسعه کمی و کیفی تعاونی های زنان تاسیس شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۳۴۵ شرکت تعاونی روستایی زنان با حدود ۶۰ هزار نفر عضو وسرمایه ای بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال در عرصه های مختلف از جمله تولید محصولات کشاورزی ودامی، صنایع دستی وصنایع روستایی و عشایری بومی، صنایع تبدیلی و فرآوری، بوم گردی وگردشگری روستایی فعالیت دارند.
به گفته بهنود؛ فعالیت ها در اداره توسعه و آموزش تعاونی های روستایی زنان در قالب سه برنامه عملیاتی آموزش، اشتغال و بازاریابی از طریق حضور در نمایشگاهها پیگیری وارزیابی می شود و همچنین خدماتی نظیر؛ آموزش اعضاء،کارگزاری بیمه روستایی وعشایری، توزیع نهاده ها و طرح های مشارکتی از جمله فعالیت های در حال انجام است.
وی درباره عملکرد و دستاوردهای تعاونیهای روستایی زنان، گفت: پروژه های اشتغال زا، آموزش ارکان و کارکنان تعاونیهای روستایی زنان و حضور فعال تعاونیها در نمایشگاهها از جمله دستاوردهای تعاونی زنان روستایی بوده است.
بهنود با تاکید بر ضرورت آشنایی تعاونی ها با نحوه بازاریابی محصولات تولیدی، بهره مندی از فرصت های ایجاد شده در نمایشگاه ها، توانمندی های زنان روستایی و ارتقاء توان رقابت تعاونی های زنان در عرصه تجارت، تصریح کرد: تعاونی های زنان در ۴۱۰ مورد نمایشگاه های سطوح مختلف ملی، منطقه ای و استانی در سال گذشته و سالجاری، حضور فعال داشته اند.
رئیس اداره توسعه و آموزش تعاونی های روستایی زنان درباره اجرای پروژه‌های اشتغال‌زا توسط تعاونی‌های روستایی زنان، یادآور شد: اشتغال زایی در سطح مشاغل خانگی و روستایی انجام شده و در سال گذشته و نه‌ ماهه سال جاری، با توجه به شرایط مناطق و ظرفیت‌های موجود، تعداد ۵۷۹ نفر اشتغالزایی انجام شده و غالب فعالیت‌ها در حوزه‌های صنایع‌دستی، خدماتی، صنایع تبدیلی و فرآوری بوده است.
وی با اشاره به آموزش ارکان کارکنان تعاونی‌های روستایی زنان، تصریح کرد: هرساله در این حوزه برنامه‌ریزی آموزشی پس از نیازسنجی از تعاونی‌ها، در قالب تقویم آموزشی به استان‌ها ابلاغ می‌شود؛ هدف از این آموزش‌ها ارتقاء مهارتی ارکان در مدیریت تعاونی‌ها و نیز افزایش دانش حرفه‌ای آنان است.
بهنود ادامه داد: طی سال ۱۳۹۸ وسال جاری برنامه آموزش ارکان و کارکنان تعاونی‌های روستایی زنان به میزان ۱۴۰۲۰ نفر- روز انجام شده است.
وی با تأکید بر اینکه تعاملات خوبی در حوزه بین‌الملل نیز داشته داشته ایم، بیان کرد: با ارائه طرح‌های اشتغال‌زا در تعاونی‌های روستایی زنان به سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی، شاهد اجرای ۱۰ پروژه در سطح شرکت‌های تعاونی روستایی زنان در ۸ استان با تحت پوشش قرار گرفتن ۲۹۹۴ نفر عضو تعاونی هستیم.

 


کد خبری: 607

 

---------------------------------

کاج پرس ؛ برای اطلاع روزانه از اخبار و سیاستهای بخش کشاورزی به ما بپیوندید  جهت عضویت کلیک نمایید: 

 

اینستاگرامتل

--------------------------------

برچسب ها: 

#اخبار کشاورزی #کشاورزی_نوین #خبرگزاری #خبر_فوری #کاج_پرس #خبر #صادرات کشاورزی #واردات کشاورزی #جنگل #گیاه #مکانیزاسیون #وزارت_کشاورزی #agriculture

 

 

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت