شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020
عرضه میوه شب عید از جمله سیب و پرتقال به قیمت میادین تره و بار
 
 میوه عید
 
به گزارش کاج پرس به نقل از پات ، محمدعلی طهماسبی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در نشست خبری درباره عرضه میوه و تعدیل قیمت آن، گفت: مقرر شد، عرضه مستقیم میوه در ایام پایانی سال جاری و نوروز ۱۴۰۰ توسط تولیدکنندگان و تشکل‌های تعاونی آنها در تهران و در برخی از شهرها انجام شود.
 
وی ادامه داد: میوه‌های سیب و پرتقال توسط تولیدکنندگان طبقه بندی می‌شود و با کیفیت و قیمت مناسب سازمان میادین تره بار عرضه خواهد شد.
 
طهماسبی با اشاره به همکاری با سازمان بازرگانی، غله تهران و بسیج مردمی مساجد برای عرضه، یادآور شد: این عرضه ها از ۲۵ اسفندماه آغاز و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
 
وی با بیان این که بیشترین حجم خرید مصرف کنندگان در ۲۸ و ۲۹ اسفندماه است، تصریح کرد: درصدد هستیم تا علاوه بر محصول سیب و پرتقال، سبزی و صیفی از جمله پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی نیز در این مراکز عرضه شود.
 
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان این که برنامه‌هایی برای عرضه مرغ منجمد در این مراکز در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: به دنبال عرضه سایر مواد پروتئینی نیز هستیم.
 
⬅️طهماسبی با اشاره به پی‌ریزی مناسب در اساسنامه سازمان مرکزی تعاون روستایی، گفت: بخش هدایتی، حمایتی و نظارتی در اساسنامه این سازمان در نظر گرفته شده است.
 
به گفته طهماسبی، یکی از دلایل مهجور ماندن سازمان مرکزی تعاون روستایی تشریح نشدن اساسنامه این سازمان برای قانون‌گذاران است.
 
وی با تاکید بر این که سرمایه اقتصادی بسیار زیادی در سازمان تعاون روستایی و شبکه‌های آن وجود دارد، گفت: وظایف موجود در سازمان تعاون روستایی مبهم نیست و باید توسط مجریان با نوآوری همراه شود.
 
به گفته طهماسبی؛ سازمان تعاون روستایی به دنبال آن است تا با همراهی بخش خصوصی اقدام به تاسیس فروشگاه در روستاهای مختلف کند تا تمامی نیازهای کشاورزان با وجود این فروشگاه رفع شود.
 
طهماسبی با اشاره به این که الگوی کشت صرفا فعالیت زراعی نیست، بیان کرد: در این الگو بار حقوقی، سیاسی و مالی در نظر گرفته شده است.
 
وی در پایان گفت: خوشبختانه مبلغ خرید تضمینی زعفران به کشاورزان، سه ماه پس از خرید پرداخت شده است.
 


شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

کد خبری: 607

 

---------------------------------

کاج پرس ؛ برای اطلاع روزانه از اخبار و سیاستهای بخش کشاورزی به ما بپیوندید  جهت عضویت کلیک نمایید: 

 

اینستاگرامتل

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت