شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020
اخبار کشاورزی
احضار دو وزیر موثر در بازار به مجلس
 
مجلس
 
با تشدید موج گرانی کالاهای اساسی در هفته‌های گذشته، مجلسی‌ها دو عضو کابینه دوازدهم را برای ارائه گزارشی درباره وضعیت بازار و دلایل گرانی کالاهای اساسی به کمیسیون های صنایع، کشاورزی و اقتصادی مجلس فراخوانند.
 
 به گزارش کاج پرس به نقل از خانه ملت؛ هر چند کشور در هفته‌های آخر هر سال با افزایش بهای کالاهای اساسی مواجه است اما این نوسانات امسال از ماه‌ها پیش آغاز شده و اکنون به اوج خود رسیده است به گونه ای که مردم باید مرغ را کیلویی بیش از 40 هزار تومان و گوشت را کیلویی 150 هزار تومان بخرند، خرید آجیل نیز در آستانه سال نو به رویایی برای مردم تبدیل شده است!
مرغ نماد گرانی های افسارگسیخته
سریال نابسامانی بازار تا جایی ادامه داشت که از گوشه و کنار کشور گزارش‌های مبنی بر کمبود برخی کالاهایی مانند روغن، افزایش سرسام آور قیمت‌ها و تشکیل صف‌های طولانی برای خرید کالاهایی مانند مرغ به قیمت دولتی به گوش می‌رسد.
مرغ تنها کالایی نیست که در روزها و هفته های گذشته قیمتش به شدت افزایش یافته و کمبود آن به یکی از موضوعات مهم جامعه تبدیل شده است. این وضعیت بازار موجب شد که رهبر انقلاب اسلامی با ابراز ناخرسندی از گرانی‌ها و مشکلات معیشتی، بیان کردند این وضع در آستانه عید غصه بزرگی ایجاد کرده است، مسئولان باید مشکل معیشتی و گرانی را حل کنند. در پی فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رئیس مجلس به کمیسیون اقتصادی ماموریت داد تا نابسامانی بازار را با حضور وزاری مربوطه بررسی کند.
با وجود اینکه کمیسیون اقتصادی هفته گذشته نشستی فوق العاده با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور بررسی وضعیت بازار برگزار کرد اما این موضوع مجدد به صحن علنی کشیده شد و  پس از تذکرات مکرر وکلای مردم در خانه ملت، رییس مجلس امروز گفت:« وضع تنظیم بازار، کمبود کالاها و افزایش قیمت‌ها فشار مضاعفی به مردم آورده است، کمیسیون اقتصادی جلسه‌ای را درباره تنظیم بازار برگزار کند.»
در راستای رسیدگی به وضعیت معیشت مردم و کنترل قیمت‌ها، مجلسی‌ها دوباره وارد میدان شده و وزاری صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی را به مجلس احضار کرده و قرار است کمیسیون های صنایع و معادن، کشاورزی و اقتصادی فردا نشستی مشترک و فوق‌العاده به منظور بررسی وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی و غیراساسی برگزار کنند.
 
 


شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

کد خبری: 607

 

---------------------------------

کاج پرس ؛ برای اطلاع روزانه از اخبار و سیاستهای بخش کشاورزی به ما بپیوندید  جهت عضویت کلیک نمایید: 

 

اینستاگرامتل

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت