شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020
بازگشت اختیارات قانون انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی از اوایل سال ۱۴۰۰
 
جهاد
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از بازگشت اختیارات قانون انتزاع وظایف و اختیارات بخش کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی از اوایل سال ۱۴۰۰ خبر داد.
 
به گزارش کاج پرس به نقل از خانه ملت ؛ معین الدین سعیدی  با اشاره به مشکلات و نابسامانی‌های متعدد بازار میوه و کالاهای اساسی گفت: نابسامانی‌های بازار میوه و کالاهای اساسی دلایل متعددی دارد از این رو مجلس یازدهم به ویژه کمیسیون کشاورزی به صورت جدی به موضوع اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تنظیم بازار ورود کرده است، چرا که متاسفانه بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه ستاد تنظیم بازار به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شده بود.
نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علی رغم توافق دو وزیر صمت و کشاورزی برای بازگشت اختیارت تنظیم بازار براساس قانون به وزارت جهاد کشاورزی متاسفانه تا این لحظه این مهم محقق نشده بود که خوشبختانه با پیگیری‌های مجلس و به صورت ویژه کمیسیون کشاورزی بر اساس وعده امروز وزارت صمت از فروردین ماه این اختیارات به وزارت کشاورزی بازخواهد گشت.
وی  ادامه داد: فردا هم جلسه ای با حضور روسای کمیسیون‌های کشاورزی، صنعت و اقتصادی در رابطه واگذاری اختیارات  تنظیم بازار به وزارت جهاد کشاورزی برگزار شده که چالش‌های فراروی این موضوع آسیب شناسی خواهد شد.  
این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: نا هماهنگی‌های ناشی از تعدد مراکز تصمیم‌گیر در حوزه ستاد تنظیم بازار چالشی در حوزه مدیریت کالاهای اساسی و میوه بود که بر اساس قانون باید بر عهده وزارت جهاد کشاورزی قرار بگیرد اما به صورت موقت به وزارت صمت داده شده بود. حال این قید زمانی به پایان رسیده و بر اساس قول وزرای صمت و کشاورزی از فرودین ماه 1400 این اختیارات به وزارت جهاد بازخواهد گشت.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان اینکه نوسانات قیمتی در کالاهای اساسی دلایل متعدد، پیچیده و تاریخی دارد،خاطرنشان کرد: معتقدیم یکی از علل نابسامانی‌های  بازارکالای اساسی، میوه و موارد غذایی نظیر تخم مرغ انتقال اختیارات تنظیم بازار به وزارت صمت بوده است، از این رو با واگذاری این اختیارات به وزارت جهادکشاورزی یکی از دلایل مهم این موضوع رفع شده و امیدواریم شاهد تلاطم کمتری در این حوزه باشیم.
 
 


شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

کد خبری: 607

 

---------------------------------

کاج پرس ؛ برای اطلاع روزانه از اخبار و سیاستهای بخش کشاورزی به ما بپیوندید  جهت عضویت کلیک نمایید: 

 

اینستاگرامتل

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت