شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی: هشدار هواشناس کشاورزی به گلخانه داران، باغداران و کشاورزان بویژه کلزاکاران و گندم کاران/ طغیان آفت شته مومی در مناطق شمالی و باد شدید در مناطق جنوبی

 

 

 

اخبار کشاورزی

کاج پرس - 03/ 01/ 1400 

 

 

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به وزش باد شدید در مناطق جنوبی کشور گلخانه داران نسبت به مقاوم سازی سازه‌ها اقدام کنند و کلزاکاران در مناطق شمالی برای مقابله با آفت شته مومی برای سم پاشی آماده باشند.

 

 

به گزارش کاج پرس، مسعود حقیقت کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در روزهای آینده امکان ناپایداری به شکل رگبار باران در مناطقی از شمال کشور وجود دارد.

 

وی افزود: در مناطق جنوبی کشور امکان وزش باد شدید وجود دارد از این رو به گلخانه داران در این مناطق توصیه می شود نسبت به مهار سازه های گلخانه ای اقدام کنند.

 

حقیقت ادامه داد: در مناطق شمال شرق و شرق کشور امکان کاهش دما وجود دارد بنابراین کشاورزان به ویژه در صبح تنظیم دما را فراموش نکنند.

 

این کارشناس در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان ضمن هشدار در مورد طغیان آفت شته مومی در 2 تا 3 روز آینده در مناطق شمالی گفت: کشاورزان این آفت را مورد پایش قرار دهند و مزارع خود را در ساعات میانی روز سمپاشی کنند.

 

 

او با توصیه هایی که به کلزاکاران در مناطق جنوبی کشور داشت، ادامه داد: کلزاکاران در این مناطق اگر محصولشان در مرحله دانه بندی است با کودهای پتاس محلول پاشی کنند.

 

این کارشناس هواشناسی کشاورزی توصیه هایی هم به باغداران در مناطق شمالی کشور کرد و افزود: باغداران در این مناطق اگر باغشان در مرحله تورم جوانه هست نسبت به محلول پاشی اقدام کنند.

 

وی همچنین با توجه به پیش بینی وزش باد شدید در مناطق جنوبی کشور و امکان هدر رفت گرده نر، نکاتی را به پسته کاران یادآوری کرد: پسته کاران عملیات گرده افشانی را در باغ پسته خود انجام دهند.

 

 

او در پایان توصیه هایی هم برای گندم کاران داشت و گفت: زارعان از جمله گندم کاران و کلزاکاران با توجه به کاهش بارندگی در مناطق جنوبی نسبت به آبیاری تکمیلی مزارع اقدام کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت