شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی: بارندگی در بیشتر مناطق کشور در پایان هفته اول فروردین/ افزایش محسوس دما بین 10 تا 15 درجه در شمال شرق کشور

 

 

 

اخبار کشاورزی - کاج پرس - 03/ 01/ 1400

 

 

یک کارشناس هواشناسی گفت: از روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی در لرستان، زنجان و غرب کشور شاهد بارش‌های پراکنده باران خواهیم بود.

 

 

به گزارش کاج پرس، فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی گفت: با بیان اینکه امشب در برخی نقاط از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت: روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

 

او ادامه داد: در استان‌های زنجان، لرستان و ارتفاعات غربی البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

 

به گزارش کشاورزی آینده جهان(کاج پرس) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گودرزی اظهار داشت: روز چهارشنبه با تقویت بارش در استان‌های زنجان، لرستان و کردستان، بارش ها استان‌های ایلام، همدان، البرز، قزوین، تهران ، مرکزی، شمال خوزستان و شمال چهارمحال و بختیاری را نیز در بر می‌گیرد و بارش پراکنده برای شمال شرق کشور هم انتظار می‌رود.

 

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز پنجشنبه سامانه بارشی در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور فعال خواهد بود گفت: فعالیت سامانه بارشی روز جمعه در شمال سمنان، ارتفاعات تهران و شمال شرق کشور است و پیامد این سامانه، بارش باران گاهی رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف و وزش باد شدید خواهد بود.

 

 

گودرزی با بیان اینکه در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه برای استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و روز چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق کشور افزایش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود.

 

گودرزی اظهار کرد: در این مدت توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب برف و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و همچنین احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب امتداد رشته کوه البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد. در روز‌های پنجشنبه و جمعه سواحل دریای خزر و روز جمعه شمال شرق کشور با افت دمای ۶ تا ۱۰ درجه روبرو خواهند شد.

 

او با بیان اینکه روز دوشنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و روز چهارشنبه و پنجشنبه شمال و بخش‌های مرکزی خلیج فارس مواج است گفت: در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در اغلب مناطق کشور به ویژه در شمال غرب، جنوب غرب و مرکز دامنه‌های البرز و وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

 

این کارشناس هواشناسی همچنین درباره آب و هوای استان تهران هم گفت:آسمان تهران فردا کمی ابری است، اواسط روز افزایش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود و بیشترین دمای تهران ۲۳ و کمترین آن ۱۲ درجه خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت