شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی: پیش بینی هجوم ملخ صحرایی به ۱۰ استان جنوبی کشور در اواخر فروردین ماه

 

 

 

اخبار کشاورزی - کاج پرس - 17/ 01/ 1400

کیخسرو چنگوایی - هجوم ملخ به استانهای جنوبی

 

 

کیخسرو چنگوایی، مشاور وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور و هیات همراه از منطقه رگ سفید شهرستان بهبهان و منطقه زلقی در هندیجان بازدید کردند.

 

 

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، کیخسرو چنگلوایی مشاور وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور و هیات همراه در ادامه بازدیدهای خود در سفر به خوزستان از نحوه کارکرد و عملیات پایش و مبارزه با آفت ملخ صحرایی در منطقه رگ سفید لنگیرات و زیدون بهبهان دیدن کردو از نزدیک در جریان عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی با استفاده از انواع سمپاش‌های پهپاد، توربولاینر، ULV پاش‌، پشت تراکتوری لانس دار و سمپاش فرغونی و ... قرار گرفت.

 

 

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در گفتگو با خبرنگار ایانا گفت: با توجه به ورود و هجوم ملخ به استان های خوزستان و بوشهر ریزش ملخ صحرایی از اراضی مرتع و تپه ماهوری تا دشت زیدون (بهبهان) و باغات صیفی کاری مشاهده شدهو براساس پیش بینی های صورت گرفته؛ در اواخر فروردین ماه با هجوم سهمگین‌ ملخ به تقریبا ۱۰ استان جنوبی کشور مواجه خواهیم شد. این بازدید با هدف ایجاد هماهنگی و بکارگیری کلیه امکانات و تجهیزات به منظور ردیابی، پایش و مبارزه به موقع با ملخ صورت گرفت.

 

کیخسرو ‌چنگلوایی در ادامه بیان داشت: در این سفر از مناطق مورد تهاجم و همچنین عرصه هایی که در آن مبارزه صورت گرفته بازدید و ارزیابی لازم از این مناطق انجام شد.

 

 

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور همچنین زحمات همکاران در دو استان خوزستان و بوشهر در کنترل آفت ملخ صحرایی بویژه در این ایام تعطیل و شرایط ناشی از کرونا، تحسین برانگیز و قابل تقدیر برشمرد و از مجاهدت مثال زدنی آنان تشکر کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت