شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی: پرداخت 1 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان برای توسعه گیاهان دارویی در سال جاری

 

 

 

اخبار کشاورزی - کاج پرس

17/ 01/ 1400 - تسهیلات ارزان به توسعه گیاهان داروئی

 

 

در پرداخت این تسهیلات اولویت با افرادی است که خواهان توسعه کشت گیاهان دارویی به‌ صورت ارگانیک و با کاشت مکانیزه هستند

 

 

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی برای توسعه کشت گیاهان دارویی در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش کاج پرس به نقل از ایانا حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت تسهیلات ارزان‌ قیمت ۴ درصدی برای توسعه کشت گیاهان دارویی خبر داد و گفت: تسهیلات با توجه به نوع گیاهان دارویی به ازای هر هکتار 10 تا ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته ‌شده است.

 

وی ادامه داد: این تسهیلات یک‌ ساله و چند ساله است و برای گیاهان دیم و آبی پرداخت خواهد شد.

 

 

زینلی با بیان اینکه در سال‌ جاری بنا داریم با حمایت ‌های همه ‌جانبه تولید گیاهان دارویی را افزایش دهیم، تصریح کرد: یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی به تولیدکنندگان گیاهان دارویی، تشکل‌ ها و دانشجویان حوزه گیاهان دارویی و باغبانی پرداخت می‌شود.

 

 

به گفته مجری طرح گیاهان دارویی در پرداخت این تسهیلات اولویت با افرادی است که خواهان توسعه کشت گیاهان دارویی به‌ صورت ارگانیک و با کاشت مکانیزه هستند.

 

وی استفاده‌ کنندگان از نهاده‌ های با اصالت را نیز از گروه ‌های اولویت دار در دریافت تسهیلات عنوان کرد و گفت: افرادی که بر اساس کشاورزی قراردادی فعالیت می‌کنند نیز در اولویت پرداخت این تسهیلات قرار دارند.

 

 

زینلی با بیان اینکه افرادی که بر اساس نیاز صنایع تبدیلی تکمیلی اقدام به تولید می‌کنند نیز در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند و همچنین وزارت جهاد کشاورزی علاقه‌ مند است تا مراکزی که خواهان بذور با گواهی محدود تولید می‌کنند نیز تسهیلات 4 درصدی پرداخت کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت