شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی: میزان جوجه ‌ریزی ملاک مناسبی برای راستی‌آزمایی مرغداری ها نیست

 

 

 

اخبار کشاورزی - کاج پرس

18/ 01 /1400 - جوجه ریزی و راستی آزمایی

 

 

کاج پرس - نماینده مردم ملایر در مجلس، گفت: شیوه نامناسب راستی آزمایی باعث شد تا ۳ هزار و ۴۶۰ واحد مرغداری که نهاده دامی با ارز دولتی دریافت کرده‌اند مرغ تولیدی خود را به شبکه توزیع کشور تحویل ندهند.

 

 

به گزارش کاج پرس، احد آزادی خواهعضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تخلف تعدادی از واحدهای مرغداری در زمینه عدم عرضه محصول به بازار، گفت: در حوزه واردات و مصرف نهاده ‌های دامی شاهد سوء استفاده ‌های هستیم و برخی از واردکنندگان قبل از ساماندهی سامانه بازارگاه محصول وارداتی خود را در بازار سیاه عرضه می‌کرد.

 

 

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در گذشته حدود 40 درصد از نهاده ‌های وارداتی با ارز دولتی به صورت قاچاق در بازار سیاه عرضه می‌شد، عنوان کرد: واحدهای مرغداری‌ برابر با میزان جوجه ریزی خود نهاده‌ دامی دریافت می‌کنند اما جوجه ریزی ملاک مناسبی برای راستی آزمایی نیست.

 

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید میزان گوشت تحویلی به کشتارگاه ملاک تحویل نهاده‌ دامی باشد، تصریح کرد: شیوه نامناسب راستی آزمایی باعث شد تا 3 هزار و 460 واحد مرغداری که نهاده دامی با ارز دولتی دریافت کرده‌اند مرغ تولیدی خود را به کشتارگاه ‌ها و شبکه توزیع کشور تحویل ندهند.

 

وی با تاکید بر اینکه با افزایش نظارت‌ ها می‌توان تخلفات حوزه نهاده‌ های دامی و بازار گوشت مرغ را کاهش داد، عنوان کرد: فرآیند نظارت باید با فرآیند اجرا همراه باشد و دولت به عنوان مجری قانون نظارت لازم را اعمال کند، مجلس و قوه قضائیه نیز در کنار دولت نظارت‌ های لازم را دارند.

 

 

آزادی‌خواه با اشاره به اینکه دولت به عنوان تسهیل‌گر ستاد تنظیم بازار باید بازار را در اختیار داشته و شیوه و شبکه توزیع را تقویت کند، ادامه داد: یکی از ابعاد نظارتی لینک سازی سامانه ‌ها با یکدیگر است، اگر سامانه ‌های بنادر، گمرک، تجارت و بازارگاه با یکدیگر لینک باشد شاهد بازار سیاه نهاده‌ های دامی نخواهیم بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت