شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی

مخالفت مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با افزایش 30 درصدی قیمت تراکتور

مخالفت مرکز مکانیزاسیون کشاورزی با افزایش 30 درصدی قیمت تراکتور

جمعه بیستم فروردین 1400          20:30

کاج پرس:

در خبرها آمده بود شرکت تراکتور سازی ایران واقع در تبریز، هفته گذشته 30 درصد قیمت انواع تراکتورهای خود را افزایش داده است. این افزایش قیمت، علاوه بر افزایش های قیمتی سال گذشته صورت گرفت. برای اطلاع از موافقت یا مخالفت وزارت جهادکشاورزی با این اتفاق، با دکتر کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تماس گرفتیم؛ دکتر عباسی می گوید: وزارت جهاد کشاورزی به ویژه شخص وزیر بااین افزایش قیمت ها مخالف است. این اقدام بدون جلب نظر وزارت جهادکشاورزی صورت گرفته و اصولا هیچ منطق اقتصادی ندارد.

دکتر عباسی یادآور شد: هر چند از فعالیت های توسعه ای در تراکتور سازی حمایت می کنیم، اما مشخص نیست به صرف تحویل سال چه اتفاقی افتاده که این قیمت افزایش یافته است؟

در این ارتباط بیشتر بخوانید:

https://b2n.ir/f11517

 رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: گرچه باید گفت این کارخانه همکاری خوبی با کشاورزان داشته و سال گذشته بیش از 27 هزار و 500 دستگاه تراکتور به آنان تحویل داده- به غیر از تعدادی از این میزان که در صف تحویل هستند- اما توقع ما این بود که برای این تغییر قیمت با وزارت جهاد کشاورزی هماهنگی داشته باشند که به تایید ستاد تنظیم بازار در وزارتخانه برسد زیرا این میزان افزایش قیمت مورد تایید ما نیست.

دکتر عباسی گفت: اینجانب هم در اخبار، افزایش 30 درصدی قیمت تراکتور را دیدم که این افزایش قیمت، در فروردین ماه و هم زمان با تحویل سال دور از انتظار بود. ما معمولا تغییرات قیمتی تراکتور را در نیمه دوم سال و با این منطق که قطعات و سایر مواد اولیه افزایش یافته است داریم ولی این اتفاق در همان آغاز سال و با توجه به قدرت خرید کشاورزان ، توجیه پذیر نیست.

 

با کلیک روی تصاویر زیر, به شبکه های اجتماعی کاج پرس بپیوندید:                                                                                   

        

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت