شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی، جوجه یکروزه:

جوجه یک روزه نیز، به عنوان یک حلقه از زنجیره صنعت مرغداری مشکلات خود را دارد

جوجه یک روزه نیز، به عنوان یک حلقه از زنجیره صنعت مرغداری مشکلات خود را دارد

یکشنبه 22 فروردین 1400                                         14:25

کاج پرس:

در پی درج خبری از واکنش شدید معاونت امور دام به افزایش قیمت جوجه یک روزه، مهندس صدیق پور دبیر انجمن جوجه یک روزه با خبرنگار کاج پرس تماس گرفت و ضمن اشاره به اطلاعیه ابلاغ شده از سوی این انجمن به کلیه اعضا یادآور شد: جوجه یک روزه نیز حلقه ای جدایی ناپذیر از زنجیره به هم پیوسته صنعت مرغداری است که مشکلات و مسائل خود را دارد. همان اقلامی که موجب افزایش قیمت گوشت مرغ می شود برای تولید کنندگان جوجه یک روزه نیز به عنوان بخشی از ساختار صنعت مرغداری وجود دارد.

صدیق پور یادآور شد: گرچه کالای ما یعنی جوجه یک روزه به طور مستقیم و بلاواسطه مورد مصرف مردم قرار نمی گیرد، ولی ما با هرگونه افزایش قیمت غیرمنطقی و نامتعارف این کالا که موجب افزایش قیمت محصول نهایی می شود مخالف هستیم.

دبیر انجمن جوجه یک روزه گفت: با این وجود نباید قیمت جوجه یک روزه آنچنان پایین باشد که تولیدکنندگان با زیان های هنگفت و جبران ناپذیر مواجه شوند.

صدیق پور گفت: همگان به یاد دارند که سال گذشته سقوط قیمت جوجه یک روزه به گونه ای بود که جوجه ها به میزان گسترده امحاء و واحدهای مرغ مادر با زیانی هنگفت مواجه شدند.

دراین ارتباط بیشتر بخوانید:

https://b2n.ir/e17324

https://b2n.ir/b87799

https://b2n.ir/y38617

https://b2n.ir/t95386

https://b2n.ir/j96325

دبیر انجمن جوجه یک روزه اطلاعیه ای در اختیار خبرنگار کاج پرس گذاشت و گفت: رعایت آن را به واحدهای عضو انجمن یادآور شده ایم و تاکید داریم که مفاد آن با دقت مورد توجه واحدهای مادر قرار گیرد.

در بند یک این اطلاعیه آمده است: توجه همکاران را به ثبت دقیق تولید و توزیع جوجه یک روزه جلب می کنیم و هر گونه کسری تولید تخم مرغ نطفه دار و یا جوجه تولیدی به صورت مستند می بایست به انجمن منعکس گردد. در این بند آمده است: ثبت تولید 90 درصد تخم مرغ نطفه دار و ثبت توزیع 95 درصد جوجه یک روزه در سامانه سماصط و سامانه قرنطینه دامپزشکی الزامی می باشد. همچنین اطلاعیه انجمن جوجه یک روزه تاکید کرده است: از ارسال تخم مرغ نطفه دار و جوجه بدون مجوز جدا خودداری نمایید.

این اطلاعیه بر قیمت مصوب جوجه یک روزه تاکید کرده است. متن کامل اطلاعیه انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه عینا در ذیل خبر درج شده است.

جوجه یک روزه نیز، به عنوان یک حلقه از زنجیره صنعت مرغداری مشکلات خود را دارد

با کلیک روی تصاویر زیر, به شبکه های اجتماعی کاج پرس بپیوندید:                                                                                   

        

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت