شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی: تولید۶۰۰هزار تن پیاز مازاد بر نیاز کشور و خرید تضمینی این محصول توسط سازمان تعاون روستایی از کشاورزان جنوب

 

 

 

اخبار کشاورزی - کاج پرس

24/ 01/ 1400 - سازمان مرکزی تعاون روستایی - خرید تضمینی پیاز

 

 

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید تضمینی۲۳هزار تن پیاز مازاد در کشور خبر داد و گفت: خرید تضمینی پیاز با هدف تنظیم بازار این محصول،حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان آنان در حال انجام است.

 

 

به‌ گزارش کاج پرس به نقل از پات،مرتضی معتمد با اشاره به تولید مازاد بر نیاز پیاز در استان هرمزگان و جنوب استان کرمان اظهار داشت: کشاورزان این مناطق برنامه کشت ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی را رعایت نکردند و در زمینهایی که میتوانست زیر کشت دیگر محصولات مورد نیاز کشور برود، پیاز کاشتند که این امر منتج به تولید پیاز بیش از نیاز و افت قیمت این محصول شد.

 

وی ادامه داد: در پی این اتفاق وزیر جهاد کشاورزی دستور خرید تضمینی پیاز را صادر کرد و این وظیفه را بر عهده سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار داد.

 

دکتر معتمد، معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: به موازات خرید تضمینی سازمان مرکزی روستایی ایران نیز تفاهم نامه ای را با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای تأمین منابع مالی مورد نیاز خرید توافقی و حمایتی پیاز مازاد کشاورزان تنظیم کرد. منابع مالی که از سوی ستاد تأمین می شود به شکل تسهیلات بدون کارمزد با عاملیت صندوق تعاون روستایی ایرانیان به صادر کنندگان و کارخانه های فرآوری کننده پرداخت میشود.

 

 

به گفته دکتر معتمد، از محل اعتبار ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به کارخانه‌‌ها و صادرکنندگان برای جذب حداکثری این محصول در چرخه صنعت و صادرات سرمایه درگردش داده میشود.

 

 

تولید۶۰۰هزار تن پیاز مازاد در کشور

 

وی از تولید حدود ۶۰۰هزار تن پیاز مازاد بر نیاز صنف، صنعت و صادرات در کشور خبر داد.

 

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: درحالحاضر قیمت خرید تضمینی محصول پیازحدود۶۰۰ تومان است و تعاون روستایی با هدف حمایت از تولیدکننده اقدام به خرید تضمینی کرده و تنظیم بازار و تعدیل قیمت این محصول به نفع کشاورزان خرید تضمینی را ادامه خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت