شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

 

انحصار در تولید کمباین و تراکتور باید برای حضور بخش خصوصی شکسته شود

 

 

 

اخبار کشاورزی - کاج پرس - 30 فروردین 1400

نشست کمیسیون کشاورزی مجلس - مکانیزاسیون کشاورزی

 

 

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: رفع انحصار در تولید ماشین‌های مانند کمباین و تراکتور در داخل کشور به حمایت ویژه نیاز دارد تا بخش خصوصی بتواند در این عرصه حضور پیدا کند.

 

 

به گزارش کاج پرس، سیدجواد ساداتی‌نژادنماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو باخبرگزاری خانه ملت،در تشریح نشست روزگذشته (یکشنبه 29 فروردین ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: دستور کار نشست امروز کمیسیون در زمینه مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی و بررسی نحوه توزیع تراکتور و کمباین بود که در این جلسه دکتر کامبیز عباسی، رئیس مرکز مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی، تعدادی از شرکت های تولید کننده ماشین های کشاورزی بخش‌ خصوصی و نمایندگانی از تشکل های کشاورزی مانند بنیاد ملی گندمکاران، نظام صنفی کشاورزان و انجمن ماشین آلات کشاورزی حضور داشتند.

 

 

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست مقرر شد کمیته مکانیزاسیون کمیسیون در مدت زمان یک هفته در زمینه قیمت گذاری، تعیین نیاز و اهلیت افراد متقاضی ماشین آلات، بررسی‌های لازم را انجام و مدل مناسب توزیع تجهیزات را اعلام کند.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر سامانه‌ای که بتواند نیاز بازار به ماشین‌آلات کشاورزی را تشخیص دهد وجود ندارد.

 

 

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه مکانیزاسیون در بخش باغی نیازمند تقویت است، گفت: موضوع صدور کارت سوخت ماشین آلات کشاورزی باید به صورت جدی پیگیری شود و همچنین رفع انحصار در تولید ماشین‌های مانند کمباین و تراکتور در داخل کشور به حمایت ویژه نیاز دارد تا بخش خصوصی بتواند در این عرصه حضور پیدا کند.

 

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: با توجه به اینکه بخش بسیار زیادی از کشاورزان کشور خرد هستند باید مراکز خدمات مکانیزاسیون تشکیل شود تا کشاورزان بتوانند از ظرفیت آنها استفاده کنند.

 

 

گفتنی است دکتر عباسی، رئیس مرکز مکانیزاسیون وزارت جهادکشاورزی در ابتدای این جلسه توضیحات کاملی از دستاوردهای مکانیزاسیون کشاورزی کشور ارائه کرد و طی گزارشی؛ به تشریح وضعیت کنونی اختصاص تسهیلات و خطوط اعتباری که برای تقویت زیرساخت های این بخش و حمایت از کشاورزان برای خرید ماشین ها و تجهیزات در نظر گرفته شده، پرداخت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت