شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی: رشد 280 درصدي فروش اينترنتي آبزيان و افزایش سرانه مصرف آبزیان کشور در سال گذشته

 

 

کاج پرس - 03/ 02/ 1400 

سرانه مصرف آبزیان - عیسی گلشاهی

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عيسي گلشاهي اظهار داشت: با توجه به اهداف فائو و سازمان شيلات كه مساله امنيت غذايي در دستور كار آن ‌ها قرار دارد، لذا كنترل قيمت آبزيان و جلوگيري از افزايش بي ‌رويه آن‌ ها براي توسعه غذاي سالم بين مردم، همواره مورد توجه سازمان شيلات ايران قرار دارد.

 

 

 

مدير كل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان سازمان شيلات ايران، با اعلام اينكه سرانه مصرف آبزيان كشور سال به سال در حال افزايش است، اظهار داشت: سرانه مصرف آبزيان كشور در سال گذشته به 13.5كيلوگرم رسيد. اين در حالي است كه سرانه مصرف آبزيان كشور در سال ۹۸، ۱۲.۸ كيلوگرم در سال بود.

 

گلشاهی اضافه کرد: در این رایطه طی سال گذشته فروش اينترنتي آبزيان به رشد 280 درصدي رسيد.

 

اين مقام مسئول در سازمان شيلات ايران، با اشاره به ارزش بالاي غذايي ماهي در مقايسه با گوشت قرمز و مرغ اذعان داشت: هم اكنون شاهد اين امر هستيم كه مردم در مقايسه با سال ‌هاي گذشته نسبت به خريد ماهي و افزودن آن در سبد غذايي خود رغبت بيشتري نشان مي‌دهند.

 

وی يادآور شد: اميدواريم اطلاع رساني ‌ها در خصوص مزاياي مصرف آبزيان در مقايسه با گوشت قرمز بيش از پيش افزايش يابد تا شاهد رشد قابل توجه سرانه مصرف آبزيان كشور در سال ‌هاي آينده باشيم.

 

 

 

گلشاهي در ادامه گفته ‌هاي خود به افزايش نرخ ماهي قزال‌آلا از ۲۹ هزار تومان به ۴۲ هزار تومان اشاره كرد و بيان داشت: مهمترين دليل اين افزايش قيمت افزايش قيمت نهاده‌ هاي پرورش اين گونه ماهي است كه تاثير زيادي در افزايش قيمت فروش آن داشته است.

 

مدير كل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان سازمان شيلات ايران، همچنين به توليد سه ميليون كنسرو ماهي قزل‌آلا به عنوان گونه پرطرفدار در كشور طي سال گذشته اشاره و عنوان كرد: اميدواريم اين روند در سال جاري نيز ادامه داشته باشد.

 

وي همچنين در خصوص ماهي تيلا‌پيا نيز گفت: اين گونه ماهي از ارزش غذايي بسيار بالايي برخوردار است كه با كاهش واردات آن هم اكنون شاهد افزايش توليدات داخلي اين گونه ماهي پرطرفدار هستيم.

 

وي در خصوص تن ماهي و عرضه آن در بازار داخلي اذعان داشت: تن ماهي همواره مورد استفاده مردم قرار داشته و لذا سازمان شيلات ايران نيز بر قيمت عرضه اين محصول شيلاتي نظارت كامل را خواهد داشت تا اين محصول با قيمت مناسب در اختيار مردم قرار گيرد.

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت