شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی

آیا رفتن دکتر رضایی معاونت امور دام قطعی است؟

آیا رفتن دکتر رضایی معاونت امور دام قطعی است؟

 

سه شنبه هفتم اردیبهشت 1400           12:46
کاج پرس:
پس از انعکاس اخبار متعدد در مورد سیاست های نادرست و ناتوانی ها در تنظیم بازار گوشت مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه و همانطوری که از یک ماه پیش به صورت شایعه در محافل گفته می شد؛ شنیده می شود بالاخره دکتر خاوازی تصمیم گرفته که از زحمات دکتر رضایی معاونت امور دام قدردانی و ایشان را طی حکمی از این معاونت معزول و مدیر دیگری از بخش مرتبط با بیمه محصولات کشاورزی را به جای ایشان منصوب کند.
 مهم تر از این شنیده، مقاومت دکتر رضایی در حفظ این سمت است. آگاهان و دست اندرکاران کشاورزی کشور می گویند این سمت های پر از مشغله و مناقشه دولتی چه مزایایی دارد که به رغم این همه دردسر، اضطراب و استرس برای انجام وظیفه و بهبود وضعیت های نامطلوب، عده ای برای حفظ همین سمت ها به شدت پافشاری می کنند و حاضر به ترک میزهای خود نیستند؟!
در این ارتباط بیشتر بخوانید:
مدیران می گویند؛ آیا بهتر نیست معاونت امور دام به رغم آن همه صف های طولانی و اخبار نگران کننده در مورد قیمت گوشت مرغ و کشیده شدن این بحث به بالاترین سطوح مملکتی و تیتر اول رسانه های مخالف آنور آبی، حال که آرامش نسبی برقرار شده است قبل از وقوع حوادث نه چندان دور از انتظار در مورد بحران جوجه یک روزه وارداتی و افزایش مجدد گوشت مرغ، ایشان با فراغ بال پست خود را ترک کند؟ 
به هر حال، اگر این اقدام جدی باشد و انعکاس یابد، شخصیتی که می آید باید در یک فضای سالم با رویکردی متفاوت به اداره امور این معاونت بپردازد و در گام اول، سامانه ای کارآمد برای توزیع جوجه یک روزه وارداتی تعریف و طبق آن عمل کند.
گفتنی در این باب بسیار است که به بعد محول می کنیم.
نکته جالب این که وقتی به دنبال مطالب قبلی مرتبط با عنوان این مقاله در کشاورزی آینده جهان بودم، به این یادداشت با تیتر «تفسیری بر رفتن رکنی و آمدن رضایی» به تاریخ بیستم فروردین 1397 یعنی کمی بیشتر از 3 سال پیش برخوردم که مطالعه دوباره آن، دقت و نازک بینی نگارنده را برایم دو چندان روشن کرد. البته لینک مربوطه را از خبرگزاری فودنا برداشتم که مقاله آنجا نیز چاپ شده بود. آن هنگام، خبرگزاری ما "پایگاه اخبار سبز ایران" (پاسا) نام داشت! شما هم بخوانید.

با کلیک روی تصاویر زیر, به شبکه های اجتماعی کاج پرس بپیوندید:                                                                                   

        

 
 
 
 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت