شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی

کشاورزان به هوش باشند:
پیش بینی خسارت به محصولات کشاورزی ۱۰ استان در پی 4 روز بارندگی!
کشاورزان به هوش باشند: پیش بینی خسارت به محصولات کشاورزی ۱۰ استان در پی 4 روز بارندگی!
سازمان هواشناسی از رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در برخی استان‌ها خبر و نسبت به احتمال خسارت به محصولات کشاورزی ۱۰ استان هشدار داد.
بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، بوشهر، ارتفاعات شمال هرمزگان، جنوب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق اصفهان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و احتمال ریزش تگرگ پیش بینی شده است.
در غرب و جنوب ارتفاعات البرز نیز بارش‌های پراکنده روی می‌دهد همچنین در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز سرعت وزش باد افزایش یافته و در برخی مناطق نیز وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.
شدت بارش‌های امروز مربوط به شمال شرق سمنان، شرق خراسان جنوبی، جنوب یزد، بخش‌های مرکزی و شمالی کرمان و فارس، جنوب اصفهان و شرق کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی  فردا در بیشتر مناطق استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور ابرناکی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. شدت بارش‌های فردا پنجشنبه مربوط به ارتفاعات کرمان و نیمه شمالی خراسان رضوی است.
جمعه و شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر بارش پراکنده و در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق و جنوب شرق رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق  و وزش باد پیش بینی می‌شود. از فردا تا شنبه هفته آینده نیز خلیج‌فارس، تنگه هرمز و روزهای جمعه و شنبه دریای عمان مواج خواهد بود.
سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه‌ای به شرح زیر نسبت به وقوع سیل و آسیب به محصولات کشاورزی تا جمعه آینده هشدار داد؛
توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی
زمان پایان: جمعه 1400/01/27
نوع مخاطره: رگبارو رعدوبرق، وزش بادشدید موقتی و در مناطق مستعد رخداد تگرگ
منطقه اثر:
چهارشنبه 1400/01/25: فارس، کرمان، یزد، خراسان رضوی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، شمال سمنان، جنوب و شرق اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد.
پنجشنبه1400/01/26: خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق سمنان،
جمعه 1400/01/27: خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شمال سمنان
اثر مخاطره: لغزندگی جاده ها، احتمال جاری شدن آب در مسیل های خشک و نفوذ ناپذیر، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی، احتمال برخورد صاعقه
توصیه: احتیاط در تردد جاده ایی و عبور از حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو و چرای دام در مناطق مرتفع

با کلیک روی تصاویر زیر, به شبکه های اجتماعی کاج پرس بپیوندید:                                                                                   

        

 
 
 
 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت