شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

سخنگوی کاخ سفید:

مذاکرات با ایران با موفقیت پیش می رود

برای به نتیجه رسیدن مذاکرات وین، به بیش از دو هفته نیاز است

مذاکرات با ایران با موفقیت پیش می رود

 

اخبار سیاسی کشاورزی

پنج شنبه دوم اردیبهشت 1400                  12:38

کاج پرس:

انتشار این خبر از آنجا حائز اهمیت است که طی یکی دو سال گذشته و به ویژه در ماه های اخیر، هر جا بحث گرانی و کمبود کالاهای کشاورزی و نهاده ها پیش آمده، بلافاصله با موضع گیری برخی مقامات مسئول مواجه بوده ایم که این وضعیت نابسامان به دلیل تحریم های ظالمانه است. حال امیدواریم با تسریع در پیشرفت مذاکرات موسوم به برجام در وین و فرارویی به برداشته شدن تحریم ها، چشممان به رونق اقتصادی کشور عزیزمان ایران به ویژه در بخش کشاورزی که بار سنگین امنیت غذایی را به دوش می کشد روشن شود. بخوانید:

  سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که طی چند هفته گذشته، هئیت آمریکایی به ریاست رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در مذاکرات وین رویکردهای مختلف مهمی را در ارتباط با گام‌هایی که ایران و ایالات متحده لازم است برای بازگشت دوجانبه به انطباق با توافق هسته‌ای بردارند، بررسی کرده است.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه اول اردیبهشت در پاسخ به سخنان خبرنگاری که به نقل از دیپلمات‌های غربی می‌گفت؛ مذاکرات با ایران ظاهرا با موفقیت پیش می رود و شاید به دو یا سه دور دیگر مذاکره برای رسیدن به نوعی توافق نیاز است، گفت که در این مرحله نمی توان اهداف بلندپروازانه‌ای در خصوص زمان بندی به نتیجه رسیدن مذاکرات تعیین کرد که آیا دو هفته دیگر یا ده هفته دیگر مذاکرات به نتیجه می‌رسد.

یکی از خبرنگاران حاضر گفت: تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور یمن، معتقد است که ایران برای پایان دادن به بحران یمن کمکی نمی کند و از خانم ساکی پرسید: آیا موضوع یمن نیز در وین مورد گفتگو قرار می گیرد؟ سخنگوی کاخ سفید پاسخ داد: «به نظر می رسد که گفتگوهای وین عمدتا روی پرونده هسته ای متمرکز است.»

سخنگوی کاخ سفید درباره اظهارات دیروز مایک پمپئو، وزیر سابق خارجه آمریکا در جمع گروهی از نمایندگان جمهوری خواه که از طرح موسوم به «قانون فشار حداکثری» در جهت حفظ تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد، گفت: جزئیات آن طرح را نمی دانم اما از دید دولت جو بایدن، «دیپلماسی» باید رهبری اوضاع را در اختیار بگیرد و خروج دولت سابق آمریکا از توافق هسته ای، میدان دید در خصوص آنچه در ایران می گذرد را بسیار کم کرد که «این امر قطعا وضعیت ما را امن تر نکرد.»

جن ساکی گفت: با اینکه جزئیات آن طرح را نمی‌داند، می تواند بگوید که دولت بایدن رویکرد بسیار متفاوتی دارد.

با کلیک روی تصاویر زیر, به شبکه های اجتماعی کاج پرس بپیوندید:                                                                                   

        

 
 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت