سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

جوابیه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به کاج پرس

جوابیه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به کاج پرس

 

پیرو درج گزارشی تحلیلی انتقادی با عنوان «ریش و قیچی توزیع کود بایوفسفاته در دست یک شرکت دولتی» در کاج پرس مورخه 99/10/10، با لینک https://b2n.ir/731374، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جوابیه ای دو صفحه ای ارسال کرده که 99/10/21 با گذشت یازده روز از طریق فاکس به دستمان رسیده است.

این جوابیه را عینا بدون کم و کاست درج می کنیم و البته قضاوت را بر عهده خوانندگان محترم کاج پرس می گذاریم، اما ذکر چند نکته را ضروری می دانیم: اولا این نامه در ابتدا تذکر داده که اسم شرکت اشتباه به کار رفته و نباید «شرکت مادر تخصصی» گفته می شد بلکه اسم دقیق این شرکت، خدمات حمایتی کشاورزی است، اما با یک نگاه اولیه به سربرگ این نامه، درست زیر آرم وزارت جهاد کشاورزی در سمت راست قید شده است: «شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی»، حال اگر اسم شرکت تغییر کرده و به قول تنظیم کننده نامه، اسم دقیق شرکت، خدمات حمایتی کشاورزی است، الزاما باید سربرگ های خود را عوض کنید تا مجبور نشوید به کسی در مورد عدم به کارگیری اسم دقیق یا صحیح شرکت تذکر دهید یا حداقل این نامه را روی سربرگ صحیح، حاوی اسم دقیق شرکت درج و ارسال می کردید؛ در عین حال شرکت ها اسم دقیق و نادقیق ندارند!

ثانیا در متن جوابیه، ضمن تعریف و تمجید بسیار از شرکت و مدیریت آن، به درخواست های مکرر شرکت های تولیدکننده مبنی بر توزیع کودهایشان توسط شرکت خدمات حمایتی اشاره و توامان از تاییدات مکتوب تمام نهادهای نظارتی در مورد عملکرد شرکت یاد کرده اید! خوب بود یکی دو کپی از این درخواست های مکرر شرکت های تولید کننده یا واردکننده کود و همچنین تاییدات مکتوب لااقل یکی از این نهادهای نظارتی را ضمیمه این جوابیه می کردید تا آنچه گفته اید را مستند می کردید و البته باز هم خوب بود توضیح می دادید که این «تاییدیه تمام نهادهای ناظر» (چند تا نهاد ناظر؟) به علت و عوامل گرانی انواع کودها اعم از وارداتی یا تولید داخل اشاره ای داشته اند یا خیر و چند تا از این نهادها این وضعیت نابسامان و بی سابقه گرانی، کمبود و نبود کود طی ماه های گذشته را به رغم وجود شبکه سراسری شرکت خدمات حمایتی تایید یا تکذیب کرده اند؟

باز هم خوب بود معنی می کردید این جمله «استفاده از کودهای زیستی فسفاته در لیست کودهای تکلیفی جهت توزیع سراسری از طریق شبکه بزرگ کارگزاری شرکت خدمات حمایتی» یعنی چه؟

ثالثا، در متن جوابیه خود به اقدامات خلاق و تهاجمی اشاره کرده اید؛ تهاجم به چی و کی؟ آیا به وضعیت آشفته و گرانی سرسام آور چندبرابری کود و سم یا به اشخاص و افراد گران فروش؟ حاصل آن چه بوده است؟ طبعا نه تنها نویسنده کاج پرس، بلکه بسیاری دیگر نسبت به اقدامات خلاق و تهاجمی شما ناآگاه هستند زیرا طی سال جاری، هیچ گزارشی در مورد این خلاقیت های تهاجمی در هیچ رسانه ای انتشار نیافته و البته فقط موضوع ناآگاهی خبرنگار کاج پرس در مورد ادعاهای شما هم در میان نیست، خبرنگار سرشناس و نام آشنای صدا و سیما، آقای آذری بقا نیز که با تلاش بسیار و تهیه آنکت ها و گزارش های مستند خبری تحقیقاتی از حقوق کشاورزان در نقاط مختلف کشور دفاع می کند از این تلاش های خلاق و تهاجمی شما بی اطلاع است.

به یاد داریم ایشان با تهیه گزارشی مستند از چند استان کشور در مورد وضعیت کمبود، نبود، گرانی و بازار سیاه کود، قصد داشت جواب های مدیرعامل در مورد این وضع نابسامان را از زبان ایشان بشنود اما به دستور مدیر روابط عمومی، خود و تیم همراهش با در بسته مواجه شدند، اجازه ورود نیافتند و نتوانستند پی به اقدامات تهاجمی و خلاق شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ببرند که البته در گزارش خود به صورت تصویری به این موضوع اشاره کردند. آیا ایشان هم مانند سایر خبرنگاران منتقد به وضعیت توزیع کود کشور، ناآگاه هستند و گزارشی که تهیه کرده بودند جعلی و ساختگی بوده؟

در مورد ناآگاهی نویسنده گزارش کاج پرس نسبت به روند توزیع کود در سراسر کشور، مفاد صحبت های بیست و سومین جلسه مجری طرح خودکفایی و آنچه گفته شده، جایگاه توزیع سراسری این شرکت و اینکه این انحصار هست یا نیست، «قدرت سراسری»، ادعای «قیمت ثابت کود»، «اعتماد بی نظیر کشاورزان ایرانی»، «علامت تجاری اطمینان بخش و معتبر شرکت خدمات حمایتی» و نهایتا «خودتمجیدی» های مندرج در این جوابیه را واگذار می کنیم به قضاوت خوانندگان، جامعه کشاورزی ایران و مسئولان متعهد و شجاع.

با هم بخوانیم:

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت