شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی

 

کشاورزی مدرن با افزایش ضریب بهره وری؛ بهبود وضع زندگی کشاورزان

 

 

 

اخبار کشاورزی - کاج پرس

کشاورزی مدرن - دکتر وقفچی

29/ 01/ 1400

 

 

در شرایطی که موضوع انتخابات ریاست جمهوری در محافل سیاسی و اقتصادی به تدریج به موضوعی مهم و قابل توجه جامعه تبدیل می شود، کمتر شخصیتی از مدعیان کاندیداتوری ریاست جمهوری از منظر کشاورزی به عنوان بخش قابل اتکائی از اقتصاد کلان به موضوع قبول این مسئولیت در صورت تایید صلاحیت و انتخاب شدن می پردازد.

 

 

در این میان دکتر وقفچی، نمایندۀ پیشین مجلس (دور دهم) و عضو موثر و هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی در این دوره؛ ضمن اعلام آمادگی خود در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگار کاج پرس تصریح کرد: کشاورزی کشور نشان داد در شرایط حاد تحریم های ظالمانه، مهمترین بخش اقتصاد بود زیرا بخوبی چرخید و امنیت غذایی کشور را تامین کرد. اما آن چه که هم اکنون در بخش کشاورزی کشور وجود دارد؛ کافی نیست و کشاورزی کشور در کنار سایر بخش های اقتصاد باید مدرن و متحول شود.

 

این نمایندۀ پیشین مجلس که با آمادگی کامل وارد صحنه شده است به خبرنگار کاج پرس گفت: برنامه باید اساس و پایه سیاست گذاری و اداره امور کشور در عرصه اجرایی قرار گیرد و اینجانب با برنامه ای مفصل و مشروح در 18 ماده وارد صحنه شده ام که نابسامانی موجود را سامان دهم و بدون حرف و شعار و عوام فریبی، با کمک خود مردم و مشارکت خودشان کشور را اداره کنیم.

 

دکتر وقفچی افزود: موضوع کشاورزی کشور حکایت غم انگیزی بوده است که دولت ها همواره در فرآیند تولید، توزیع و بازرگانی آن دخالت بی جا و مضر داشته اند، دولت باید در خدمت کشاورزی و کشاورزان باشد و بسترها و زیرساخت های شکوفائی کشاورزی و بهبود درآمد کشاورزان را فراهم سازد نه اینکه خودش جای کشاورز را بگیرد!

 

وی یادآور شد: بیش از 4 میلیون و پانصد هزار بهره بردار داریم که با در نظر گرفتن خانوار آنها به طور متوسط جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر را شامل می شود که هر ریاست جمهوری باید موقعیت اجتماعی این جمعیت مولد و تولیدکننده را از نظر یک زندگی سالم و توام با رفاه و بدون عسرت فراهم سازد.

 

اینجانب اگر رئیس جمهور شوم در برنامه های خود این هدف را نه در شعار بلکه با برنامه و سیاست های اجرائی واقعی دنبال می کنم.

 

دکتر وقفچی به خبرنگار ما گفت: وضعیت آب کشور نابسامان و بحرانی است. این بحران برای حفظ تمدن کشور و حقوق نسل های آینده با استفاده از سامانه های نوین آبیاری و مهمتر از آن با اجرای پروژه بزرگ ملی آبخیزداری و آبخوانداری و جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، افزایش ضریب تکنولوژی، بهره گیری از بذور مناسب برای اقلیم های متفاوت و همچنین یک بازرگانی مشارکتی با بخش خصوصی و سیاست های خلاق پروتکلی صادراتی و وارداتی با حفظ تعادل قیمت در بازار چه برای حمایت از مصرف کننده و چه برای تولیدکنندگان به شکوفایی و اقتدار می رسانیم.

 

کشاورزی پایه های استقلال کشور است نه خدمتگذار دولت. دولت باید در خدمت کشاورزی و کشاورزان باشند نه از آنها به صورت ابزاری و برای حفظ موقعیت خود در میان مصرف کنندگان استفاده کنند.

 

وی اضافه کرد: موضوع کاهنده و ویران کنندۀ بیکاری به ویژه برای جوانان به صورت یک بحران جدی درآمده است. شعار اینجانب تعریف یک شغل برای هر ایرانی است.

 

 

وی همچنین گفت: موضوع مسکن و حل ریشه ای آن، پاسخ به نیاز فرهنگی و ازدواج جوانان، تنظیم شاخص های اقتصاد کلان در کنار احقاق حقوق حقه بانوان براساس مبانی پذیرفته شده، تنظیم توام با کرامت و عزت روابط بین المللی و مانع زدائی در مناسباتی که با منافع ملی کشور در تضاد هستند از جمله برنامه ها و سیاست هایی است که در گفتگوهای آینده تشریح خواهم کرد.

 

 

کشاورزی آینده جهان (کاج پرس) - 29/ 01/ 1400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت