چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

پای ملخ ها به ایلام باز شد!

 

malakh

سخنگوی سازمان حفظ نباتات از آلوده شدن استان ایلام به آفت ملخ های صحرایی خبر داد و گفت: طی یک ریزش از کشور عراق، متاسفانه این استان نیز از دو شب قبل درگیر شده است.

محمدرضا میربا بیان اینکه متاسفانه از دو شب قبل استان ایلام نیز در سطح کوچکی درگیر آفت ملخ صحرایی شده است، گفت: البته این آلودگی از استانهای دیگر به ایلام سرایت نکرده و طی ریزشی که از کشور عراق اتفاق افتاد، استان ایلام آلوده شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هکتار مبارزه در ایلام انجام شده است، افزود: هم اکنون اوج ریزش های ملخ صحرایی به کشور است و پیش بینی می شود این ریزش ها تا ۱۰ الی ۱۵ تیرماه ادامه یابد.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه تعداد ریزش های ملخ صحرایی از حدود ۱۵۵ ریزش در ۱۰ روز قبل به ۱۷۰ ریزش در حال حاضر رسیده است، گفت: طی این مدت ۱۵ ریزش جدید اضافه شده است.

میر درباره اینکه آیا احتمال دارد آلودگی در استان های جدید نیز مشاهده شود؟، افزود: بعید نیست چنین اتفاقی رخ دهد و ما باید تمام امکانات و آمادگی لازم را داشته باشیم تا بتوانیم با گسترش این آفت مقابله کنیم.

وی با بیان اینکه باید مبارزه خوبی انجام دهیم تا از سرایت ملخ به سایر استانها جلوگیری شود، ادامه داد: اگر خوب مبارزه نشود احتمال توسعه آلودگی به سایر استانها وجود دارد.

این مقام مسئول دولتی گفت: تاکنون در سطح ۶۸۷ هزار و ۶۸۰ هکتار با ملخ صحرایی در کشور مبارزه شده که عمده آن به ترتیب در استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بوده است.

میر سطح مبارزه در استان سیستان و بلوچستان را ۲۸۱ هزار و ۱۰۰ هکتار، کرمان ۱۵۷ هزار و ۸۳۷ هکتار و هرمزگان را ۱۳۸ هزار و ۹۷۵ هکتار اعلام کرد.

وی درباره ۲۰ میلیارد تومان اعتباری که قرار بود به سازمان حفظ نباتات برای مبارزه با ملخ اختصاص یابد، گفت: این کار هنوز در حال طی کردن مراحل اداری است اما ما کار خودمان را انجام می دهیم و منتظر اعتبار نمانده ایم.

میر ادامه داد: ما تعهداتی در زمینه تامین سموم، مبارزه و… داریم که آنها را انجام می دهیم اما اگر سریعتر اعتبارات را تخصیص بدهند ما نیز با سرعت بیشتری تعهمداتمان را در قبال کسانی که از آنان خدمات درفت کرده ایم، انجام خواهیم داد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت