سه شنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۸

کمک کرایه حمل علاوه بر قیمت خرید تضمینی چغندرقند!

choghondar

مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد به ازای هر کیلوگرم چغندرقند تحویلی مبلغ ۶۱۵ ریال به عنوان کمک کرایه حمل علاوه بر قیمت خرید تضمینی، توسط کارخانه های قند به کشاورزان چغندرکار پرداخت خواهد شد.

علیرضا یزدانی گفت: به منظور حمایت از کشاورزان چغندرکار و در چارچوب پایداری تولید شکر کشور با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی، مصوبه شورای اقتصاد در خصوص قیمت تضمینی چغندرقند اصلاح شد.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه قبلی شورای اقتصاد، این مبلغ کمک کرایه در سقف قیمت تضمینی لحاظ شده بود و با این وصف قیمت خرید تضمینی چغندرقند بهاره و پاییزه سال ۱۳۹۸ به ترتیب به مبلغسه هزار و ۷۴۶و سه هزار و ۶۴۲ریال به اضافه مبلغ ۶۱۵ ریال کمک کرایه حمل خواهد بود.

یزدانی گفت: جایزه ۲ کیلوگرم قند یا شکر و ۲۰ کیلوگرم تفاله همچنان در قبال تحویل هر تن چغندرقند نیز به قوت خود باقی است.

همزمان با شروع فصل برداشت چغندر قند در استان خوزستان، چغندرکاران برای حمل و نقل این محصول به کارخانه ها بامشکل افزایش قیمت روبرو شده اند بطوری که کامیون داران نرخ های خود را بابت حمل هر تن چغندر قند ۲ تا سه برابر افزایش داده اند که موجب نگرانی و ضرر تولید کنندگان شده است.
همچنین برای یک مسافت ۷۰۰ کیلومتری بابت حمل هر تن چغندرقند ۱۶۰ هزارتومان دریافت می شود.

چندی پیش وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه کشور، افزایش کمک کرایه حمل چغندرقند به منظور تسریع ارسال این محصول به کارخانه های قند را خواستار شده بود.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت