پنجشنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹

خروج سازمان مرکزی تعاون روستایی از شمول

شرکت‌های تحت واگذاری خصوصی‌سازی

shirzaad

 

حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته و با توجه به اهمیت موضوع شبکه تعاونی‌ها و اتحادیه‌های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی در تولید، اقتصاد و بازرگانی کشاورزی،سازمان مرکزی تعاون روستایی از شمول شرکت‌های تحت واگذاری سازمان خصوصی‌سازی رسماً خارج شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان ساخت: بر اساس ابلاغیه دبیر هیأت دولت در جلسه مورخ نهم تیرماه سال ۹۸ هیات وزیران، نام این سازمان از واگذاری مستثنی و سازمان مرکزی تعاون روستایی از شمول شرکت‌های تحت واگذاری سازمان خصوصی‌سازی رسماً خارج شد.

پینوشت پایگاه اخبار سبز ایران:

آنان که دست اندرکار کشاورزی کشور هستند بخوبی می دانند چه کسانی و برای چه درصدد بودند یک سازمان گسترده سراسری در حوزه کشاورزی و با سابقه ای بالغ بر نیم قرن فعالیت در میان روستاها و در درون ساختار  تولید کشاورزی را تحت عنوان خصوصی سازی متلاشی و به نوعی از آن خود کنند! البته بهانه آنها، نارسایی های موجود در این سازمان و تشکیلات آن بود که در سایه یک مدیریت خلاق و توانمند قابل اصلاح است ولی هدف این بود که شبکه مویرگی و امکانات گسترده آنرا با تجارب کسب شده در قالب "خصوصی سازی" تصاحب کنند، بی آنکه کمترین اهمیتی به وظایف حاکمیتی این نهاد داده باشند ؛ ولی به هرحال با تلاشهای صورت گرفته توسط مهندس حجتی و مدیریت قدیم و بخصوص جدید این سازمان و طرح بحث هایی توام با منطق درست و قدرتمند اقتصادی و سیاسی این سازمان از سیطره و حوزه نفوذ واگذاری به سازمان خصوصی سازی رهایی یافت و از دامنه شمول خارج شد .

این تکانه می بایست بخش کشاورزی را هوشیار سازد که در معرض طمع ورزی قرار دارد و باید برای رفع بهانه های ناکارآمدی که از سوی طمع ورزان خصولتی سازی به میان می آید، کوشش فوق العاده ای کند؛ به عبارتی این سازمان باید با تزریق خون تازه در تشکیلات خود از این پوسته کهنه خارج و از لمیدگی و یله دادن رها شود و با دوری بیشتر از فعالیت های مخرب موسسات شبه اعتباری زیان آور، طرحی نو و روشی تازه برای حضور در جامعه روستایی و بازرگانی کشاورزی کشور در افکند .

گفتنی است مدیریت جوان و پرتحرک این سازمان و دفاع توام با استدلال و منطق سیاسی و اقتصادی مستدل ایشان، در تحقق این رهایی تاثیرگذار بوده است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت