چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

گرمه ؛ 100 درصد اراضی آبی زیر پوشش آبیاری نوین!

garme

در دومین سفر کاروان تدبیر و امید به استان خراسان شمالی و با حضور وزیر جهاد کشاورزی، پروژه یکهزار هکتاری آبیاری نوین روستای دشت شهرستان گرمه افتتاح شد.

مهندس محمود حجتی در آئین افتتاح این پروژه، ضمن تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع)، گفت: این پروژه آبیاری نوین در سطح ۱۰۰۰ هکتار با بهره‌مندی ۳۵۲ خانوار حقیقتاً کم‌نظیر و بی‌نظیر است و باید زنجیره تکمیلی‌اش به ۱۰۰۰ هکتار کشت و صنعت تبدیل شود.

وی افزود: هم و غم ما در تکمیل زنجیره به منظور کمتر کردن فاصله تولید تا مصرف و بازگشت ارزش افزوده محصول و در واقع حاصل دسترنج کشاورز به جیب و سفره کشاورز است.

در این مراسم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی با اشاره به افتتاح پروژه آبیاری نوین در سطح یکهزار هکتار در روستای دشت گفت:‌ شهرستان گرمه اولین شهرستان در کشور است که ۱۰۰ درصد اراضی مستعد آبی آن تا نیمه اول سال ۱۳۹۸ زیر پوشش آبیاری نوین خواهد رفت.

دکتر عبداله یوسفی در خصوص افتتاح پروژه محرومیت‌زدایی و مکانیزه کردن بخش کشاورزی شهرستان گرمه اعلام کرد: این پروژه در چهار نقطه روستایی این شهرستان با احداث استخرهای ذخیره آب، اجرای سیستم‌های نوین آبیاری، احداث ۵۵ هکتار باغ مکانیزه و نصب پنل خورشیدی با اعتباری معادل ۵۴ میلیارد ریال و ۱۵۷ خانوار بهره‌بردار با هدف رونق تولید اجرا شده است.

وی افزود: مکانیزه کردن ۱۰۰ درصدی بخش کشاورزی روستایی شهرستان گرمه از دستاوردهای مهم بخش کشاورزی خراسان شمالی در دولت و تدبیر و امید بوده است.

گفتنی است؛ پروژه عظیم آبیاری نوین ۱۰۰۰ هکتاری روستای دشت و ۴۵ پروژه آبیاری نوین در سطح ۸۷۰ هکتار درمجموع با اعتباری معادل ۳۲۰ میلیارد ریال و با بهره‌مندی ۹۷۰ خانوار بهره‌بردار با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی و نمایندگان مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و رازوجرگلان در مجلس، در شهرستان گرمه افتتاح شد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت