چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

وزارت علوم هم وارد چرخه سامانه های آبیاری شد!

yazdd

طرح آبیاری هوشمند در شرکت فولاد آلیاژی ایران، در مراسمی با حضور عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، محمدعلی طالبی، استاندار یزد و احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، افتتاح شد.

سیستم جامع و نوین آبیاری هوشمند (با معیار نیاز آبی گیاه) فضای سبز کشور توسط یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری یزد در شرکت فولاد آلیاژی یزد اجراشده است.

هادی زارع، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در توضیح این طرح بابیان اینکه این پروژه کاملاً زیست‌محیطی بوده و آبیاری تنها با پساب تصفیه‌شده با مخزنی ۴۰۰۰ متر مکعبی تحت وب صورت می‌گیرد، گفت: در این طرح ۵۰ ایستگاه هوشمند سولار در مناطق مختلف شرکت نصب شده و پس از فرمان سیستم به سرور مرکزی و بر اساس مقدار نیاز گیاه و خاک به آب، پمپ‌ها آغاز به کار کرده و آبیاری صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۲ هکتار فضای سبز تحت پوشش سیستم آبیاری هوشمند قرارگرفته است، تصریح کرد: با حمایت‌های شرکت فولاد آلیاژی و پارک علم و فناوری یزد، این پروژه به‌صورت عملیاتی آغاز به کار کرد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مجری طرح در ادامه اظهار داشت: سیستم آبیاری هوشمند بر روی سیستم آبیاری تحت‌فشار نصب می‌شود و با این روش بیش از ۲۵ درصد صرفه‌جویی در روش آبیاری تحت‌فشار و بیش از ۵۵ درصد نسبت به روش غرق آبی در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت