چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

افزایش قیمت نان؛ منطقه ممنوعه !

 

nan

به گزارش اخبار سبز ایران به نقل از شاتا، عباس قبادی در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان گفت: ما اگر تولید را حمایت کنیم و به اندازه کافی کالا تولید شود، شکایت مردم و نیاز به بازرسی ها نیز کاهش خواهد یافت و در واقع بازار به سمت خود تنظیمی می رود.

وی در ادامه سخنان خود به وجود سه سناریو برای افزایش قیمت نان نیز اشاره کرد وافزود: از سه سناریو موجود احتمال افزایش قیمت 25 درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تایید به هیات دولت ارائه خواهد شد.

پایگاه اخبار سبز ایران (پاسا)- افزایش قیمت نان با هر منطق اقتصادی در شرایط کنونی منطقه ممنوعه است به ویژه وقتی هیچگونه فرهنگ سازی در مورد ضرورت این افزایش قیمت صورت نگرفته است. نه صداو سیما، نه مطبوعات و نه مجلات تخصصی در چارچوب حرکتی سازمان یافته با جهت گیری برای تغییر فرهنگ عمومی مصرف درست و افزایش قیمت به کار گرفته نشده اند در چنین وضعیتی که بخش عمده ای از مردم ضرورت این افزایش را درک نمی کنند.

در شرایطی که چند دهک پایین جامعه قدرت خرید کمی دارند و با مشکلات معیشتی بطور جدی مواجه اند و نان یک غذای مهم و استراتژیک است و قوت لایموت اکثر مردم به شمار می رود و حساسیتهای بسیاری نسبت به آن وجود دارد هیچ سناریوی افزایش قیمتی بدون ایجاد زمینه های فرهنگی و اطلاع رسانی به راحتی در جامعه مخاطب پذیرفته شده نیست ؛ اما به نظر میرسد برای حفظ کیفیت و کمیت نان در واحدهای صنفی در سراسر کشور ، افزایش قیمت اجتناب ناپذیر باشد ؛ نکته مهم دیگر فرهنگسازی برای پخت خوب و کاهش ضایعات است که مشارکت گسترده مردم را می طلبد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت