سه شنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۸

کاهش 30 میلیارد یورویی یارانه مستقیم کشاورزی اتحادیه اروپا

 

 EU

سایت رویترز- طبق برنامه هایی که برای بودجه سال 2021 تا2027 اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است کشاورزان حدود 232 میلیارد یورو (271 میلیارد دلار) به واسطه حمایت مستقیم دریافت خواهند کرد که کاهش بیشتر از 30 میلیارد یورویی را نسبت به بودجه هفت ساله فعلی دارد. کمیسیون پیشنهاد کرد که به مزارع کوچک پول بیشتری بپردازند و به کشورهای عضو توصیه کرد که حداقل دو درصد از بودجه مستقیم کشاورزی خود از اتحادیه اروپا را برای کشاورزان جوان کنار بگذارند اما اذعان کرد که این کار می تواند مزارع بزرگتر را تشویق کند که به سادگی تقسیم شوند. فیل هوگان کمیسیونر کشاورزی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: «هیچ کس مانع تقسیم مزارع کشاورزان نمیشود.»

یک پنجم کل بودجه اتحادیه اروپا صرف یارانه مستقیم کشاورزی

وزرای کشاورزی فرانسه، اسپانیا، پرتغال، ایرلند، فنلاند و یونان بلافاصله در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که مخالف کاهش بودجه پیشنهادی که باید به تایید همه 27 عضو اتحادیه اروپا برسد، هستند و خواستار حفظ سطوح هزینه های جاری شدند. کشاورزان فرانسوی هنوز بیشترین سهم از پرداختهای مستقیم اتحادیه اروپا، که در دوره 2021 تا 2027 بیشتر از 44 میلیارد یورو است؛ را دریافت خواهند کرد اما کمتر از 47.7 میلیارد یورویی است که آنها در بین سالهای 2014 تا 2020 دریافت میکنند. پرداختهای مستقیم به کشاورزان هنوز بخش عمده‌ای از هزینه های کشاورزی اتحادیه اروپا، یا به عبارتی یک پنجم کل هزینه های اتحادیه اروپا در در بودجه دراز مدت 1.1 تریلیون یورویی برنامه ریزی شده را تشکیل می دهد.

پیشنهاد کاهش بودجه سیاست مشترک کشاورزی تنها 5 درصد میزان فعلی

کشاورزان اسپانیایی، دومین ذینفع بزرگ بودجه اتحادیه اروپا کاهش بودجه ای از 31.7 میلیارد یورو به 29.7 میلیارد یورو را شاهد خواهند بود. پرداخت مستقیم به کشاورزان ایتالیایی از 24 میلیارد یورو به 22.1 میلیارد یورو کاهش خواهد یافت. بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به عنوان قسمتی از یک سیاست گسترده تر برای جابه‌جایی بخشی از بودجه اتحادیه اروپا به بخشهای جدید نظیر پژوهش و امنیت، شاهد کاهش در کمکهای مستقیم به کشاورزانشان خواهند بود به جز کشورهای حوزه دریای بالتیک و سایر دولتهای کوچک اروپای شرقی که افزایش در بودجه را خواهند داشت. با این همه فیل هوگان گفت: «کاهش کلی بودجه cap 5درصد است و من این را به عنوان یک نتیجه منصفانه برای کشاورزان به خصوص با توجه به چالش افت 12 میلیارد یورویی برگزیت میبینم.»

فرانسه هیچ گونه کاهش در درآمد کشاورزان را نمی‌پذیرداما این تصمیم بیش از همه فرانسه را عصبانی کرده است. فرانسه که بزرگترین ذینفع cap است گفت این پیشنهاد غیر قابل قبول است و تاکید کرد که آنها فقط در ابتدای شروع مذاکرات هستند. وزارت کشاورزی فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: «یک چنین کاهش شدید، بزرگ و خیره کننده برای استفان تراورت وزیر کشاورزی و غذا فرانسه به سادگی قابل تصور نیست. این کار خطر بی سابقه ای را برای حیات مزارع به واسطه تاثیر جدی بر درآمد کشاورزان ایجاد میکند به خاطر اینکه کمکهای مستقیم یک شبکه امن ضروری است. فرانسه نمی تواند هیچ گونه کاهش در درآمد مستقیم کشاورزان را بپذیرد.» گروه کشاورزان اتحادیه اروپا(COPA-COGECA)   نیز واکنش خود را در توییتر با عنوان «ناامیدی شدید ازکاهشها» ابراز کردند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت