پنجشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸

نشست مشترک مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان کرمان

با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی

 

nezamm

مهندس علی بختیاری، منتخب مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ضرورت تبیین جایگاه و نقش مراکز تحقیقاتی و آموزشی در بخش کشاورزی، گفت: برای این که سازمان نظام مهندسی کشاورزی بتواند مأموریت های خود را به سرانجام برساند، بایستی همه امور اجرایی و اختیارات مورد نیاز به این سازمان واگذار شود.

وی با اشاره به ضرورت کوتاه شدن زمان صدور مجوز واحدهای تولیدی گفت: کوتاه شدن زمان صدور مجوزها زمانی امکان پذیر است که امور مربوطه در یک دستگاه متمرکز شود، در غیر این صورت، به دلیل ناهماهنگی ها و واگرایی های موجود این موضوع عملیاتی نخواهد شد.

همچنین در این نشست دکتر محمدرضا پورابراهیمی ضمن تأکید بر بهره گیری از ظرفیت های موجود در بخش های مختلف برای پیشبرد اهداف سازمانی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی می تواند با انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، و بهره گیری از ظرفیت های موجود آن معاونت در جهت رفع مشکلات مربوط به حوزه کشاورزی اقدامات خوبی انجام دهد .

وی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید موضوع کاهش تصدی گری ها در بخش کشاورزی و واگذاری امور به بخش غیردولتی را به جد پیگیری نماید. وی با اشاره به ضرورت تعریف فرآیند اقتصاد کشاورزی در سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: مهمتر از موضوع ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی است چرا که هر ساله حدود 30-25 درصد تولیدات کشاورزی از بین می رود که با مدیریت صحیح و علمی می توان از این میزان ضایعات جلوگیری کرد.

نماینده مردم کرمان و رابر در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند کامل اقتصادی از تولید تا مصرف محصولات کشاورزی بایستی جزو مأموریت های سازمان نظام مهندسی کشاورزی باشد و مجلس شورای اسلامی در جهت کمک به برطرف شدن مشکلات بخش کشاورزی آمادگی کامل خود را اعلام می نماید.

شهباز حسن‌پور بیگلری، منتخب مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به اقدامات مؤثر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در دوره پنجم، گفت: امروز زمینه کار در بخش کشاورزی بیش از پیش فراهم شده است و بایستی کلیه امور قابل واگذاری در بخش به سازمان نظام مهندسی کشاورزی واگذار شود.

وی اظهار داشت: خیلی از مشکلات بخش کشاورزی به دلیل عدم تکمیل حلقه تولید در بخش می باشد که سازمان نظام مهندسی می تواند در تکمیل حلقه یاد شده نقش خود را ایفاء نماید.

مهندس حبیب الله نیکزادی پناه، منتخب مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی اولین و مهترین وظیفه سازمان نظام مهندسی را پیگیری مشکلات صنفی اعضای خود دانست و گفت: اگر این سازمان با نگاه علمی و فنی امور مربوط به کشاورزی را پیگیری نماید، قطعا باعث افزایش بهره وری در بخش و ایجاد امید در جامعه خواهد شد. وی تصریح کرد: ما در خانه ملت این آمادگی را داریم تا در هر زمینه که لازم باشد، جهت برطرف شدن مشکلات مردم، قوانین مورد نیاز را وضع نماییم.

گفتنی است در این نشست صمیمی مشترک که با پیشنهاد و هماهنگی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان انجام گردید، 7 نماینده از 10 نماینده مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت