پنجشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸

شرکت پشتیبانی امور دام کشور همچنان در وزارت جهاد کشاورزی می ماند 

POSHTIBANI

   به گزارش خبرنگار اخبار سبز ایران براساس منابع موثق در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن، تجارت (صمت)؛ شرکت پشتیبانی اموردام به دلیل حساسیت بسیار بالای تامین نهاده های دام و طیور و تخصص قابل اتکاء این نهاد در این عرصه از فعالیت های بازرگانی، همچنین شناخت بازار پیچیدۀ مصرف به رغم شایعات بسیار که این شرکت به "صمت" منتقل می شود، همچنان در چارچوب وزارت جهاد کشاورزی به فعالیت خود ادامه می دهد.

کارشناسان، دست اندرکاران و فعالان تولیدکننده در عرصه دام و طیور دلیل باقی ماندن شرکت پشتیبانی در وزارت جهاد کشاورزی را تامین به موقع کنجاله سویا، ذرت و جو و عرضه مناسب این کالاها به رغم تحریم های گسترده طی یک سال گذشته ارزیابی می کنند. این فعالیت موثر به رغم تمامی دشواری ها و کارشکنی های آمریکا و محدودیت های انتقال پول، همچنین تخصیص به موقع ارز برای ترخیص کشتی های حامل نهاده ها بعضا هزینه های سنگین دموراژ برای تخلیه به موقع موجب شد که در سطح کلان تصمیم گیری؛ این شرکت جابجا نشود.

تصمیم گیرندگان از آسیب هایی که این جابجایی در عرصۀ تولید گوشت قرمز، شیر، تخم مرغ و گوشت مرغ بر بازار مصرف وارد می شد، نگران بوده و هستند. لذا آخرین تصمیم گیری ها حاکی است که شرکت پشتیبانی اموردام جابجا نمی شود.

گفتنی است نهاد تنظیم بازار کالا و شرکت بازرگانی دولتی)(GTC به وزارت صمت منتقل می شود. عده ای بر این نظرند که مدیرعامل این شرکت دولتی از دیرباز خود بیشتر مایل به همکاری با وزارت "صمت" داشت گرچه گروه دیگری از انتقال شرکت بازرگانی دولتی، اصلی ترین خریدار گندم بشدت ناراضی هستند و آن را برای کشاورزی کشور زیان آور می دانند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت