پنجشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸

تبیین سند توسعه کمی و کیفی طیور کشور   

 

sanad

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: سند توسعه کمی و کیفی طیور کشور تبیین شده است که باید با دقت نظر بر اساس میزان توسعه تولید در هر استان اجرایی شود.

دکتر مرتضی رضایی در گردهمایی دو روزه معاونین بهبود تولیدات دامی منطقه ۲ کشور در اصفهان اظهار داشت: این سند بعد از بررسی‌های کارشناسی دقیق و لحاظ کردن تمام ضرورت‌های فنی و ایمنی، تدوین شده است و جانمایی واحدهای تولید به گونه‌ای محاسبه شده است که مورد خسارت و آسیب قرار نگیرد و این موضوع توجه و حمایت معاونین بهبود تولیدات دامی استان‌ها را می‌طلبد.

وی با اشاره به توانمندی‌های استان اصفهان در زمینه تولیدات دامی، بر موفق بودن تولیدات مرغ بومی این استان در کشور تاکید کرد و افزود: استان اصفهان می‌تواند به عنوان الگو برای دیگر استان‌ها مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه بر تشکیل کارگروه‌های تخصصی محصول‌محور در استان‌هایی که ظرفیت تولیدات مشابه را دارند، تاکید کرد و افزود: این امر برای بررسی دقیق فرصت‌ها و چالش‌های تولید و راه‌های برون رفت از آنها مورد تاکید قرار است.

در ادامه معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی و هیات همراه، از مجموعه رویان تولید کننده سلول‌های بنیادی و مطرح در ساخت سلول‌های بز سانن در کشور و مجموعه دامداری مدرن فکا بازدید کردند.

بنابر این گزارش، هدف از تشکیل کارگروه‌های تخصصی، بررسی سیاست‌های بخش دام و طیور، دستورالعمل‌های صدور مجوزات و طرح‌های توسعه، نحوه نظارت بر توزیع نهاده‌های دامی و سایر موضوعات مرتبط است که در این همایش نحوه تشکیل زنجیره‌های تولید در بخش دامپروری مطرح شده است.

گفتنی است؛ گردهمایی دو روزه معاونین بهبود تولیدات دامی منطقه ۲ کشور با حضور دکتر مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی، دکتر فرجی قائم مقام معاون امور دام وزارت، مهندس مرادمند ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، مهندس افیونی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان و معاونین بهبود تولیدات دامی ۱۵ استان منطقه ۲ کشور در سالن شهید دادخواه استان اصفهان برگزار شد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت