پنجشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸

ارز گمشده ای وجود ندارد

 

arz

در پی درج جدولی شامل سه ستون در مورد 20 شرکت که ادعا شده بود تعهدات ارزی دولتی خود را به مبلغ یک میلیارد یورو انجام نداده اند، و  مابه التفاوت ارز دریافتی را با عبارت " ارز گمشده " تیتر کرده بود؛ خبرنگار اخبار سبز ایران در تماس با یک منبع موثق در شرکت پشتیبانی امور دام که نامش در این جدول به عنوان شرکتی که رفع تعهد ارزی نکرده است قید شده بود چند و چون ماجرا  را جویا شد، این منبع موثق گفت: این موضوع اگر به عمد و برای تخریب نباشد سوء برداشت و یا برداشت خبری نادرست از یک رخداد تخصصی است.

این منبع موثق در توضیح بیشتر به خبرنگار اخبار سبز ایران گفت: حتی بیش از مقدار ارز دولتی دریافتی از طرف شرکت پشتیبانی امور دام کالا وارد شده و هم اکنون در بنادر جنوب یا شمال ترخیص شده است به گونه ای که ما در مواردی کالای اضافی هم وارد کرده ایم که هنوز ارز این کالاها را به طرف خارجی پرداخت نکرده ایم.

پس در مورد شرکت پشتیبانی امور دام حتی بیش از ارز دریافتی کالا وارد شده است؛ اما اینکه رفع تعهد ارزی نشده است باید بدانیم هرکالایی که وارد می شود بایستی مراحل اداری خود را شامل دریافت تمام نتایج آزمایشگاهی سلامت و بهداشت کالا انجام داده و سایر اسناد آن به گمرک ارائه تا برگ سبز گمرکی دریافت و به بانک ارائه شود تا رفع تعهد ارزی ثبت گردد، به عبارتی رفع تعهد بعد از ترخیص نهایی و طی مراحلی که گفته شد یک زمان معین را طی می کند.

این منبع به خبرنگار اخبار سبز ایران گفت: بنابراین ما کالاها را وارد بنادر کرده ایم (شمال و بندر جنوب) اما به این معنی که گفته شد قسمتی از کالاها ترخیص و رفع نهایی تعهد نشده اند پس چیزی به نام ارز گمشده وجود ندارد. نه تنها ارزی گم نشده یا کسری ارزی وجود ندارد بلکه مازاد بر میزان ارز گرفته شده کالا وارد کرده ایم که باید به طرف خارجی ارز آن را بدهیم. پس به صراحت باید گفت: رفع تعهد ارزی مفهومش این است که کالا وارد شده، تخلیه شده ولی باید پروسه اداری اش طی شود تا رفع تعهد ارزی گردد.

این منبع در مورد سایر شرکت هایی که از آنان نام برده شده اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: خود این شرکت ها باید در صورت لزوم توضیحات کافی را در اختیار افکار عمومی قرار دهند.

 

اختصاصی اخبار سبز ایران(کشاورزی آینده جهان)

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت