پنجشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸

اولویت های وزارت جهاد کشاورزی ؛ توسعه «گلخانه ها» و «نژادهای دام پر بازده»

olaviat

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایجاد گلخانه ها و توسعه کشت گیاهان دارویی، مهمترین اولویت این وزارتخانه است.

محمدعلی طهماسبی که در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان یزد با مسئولان جهاد کشاورزی ، راه اندازی گلخانه‌ها و توسعه کشت گیاهان دارویی را مهمترین اولویت این وزارتخانه در بخش کشاورزی دانست و افزود: تلاش کرده ایم با اقدامات و برنامه ریزی‌های انجام شده صدور مجوز‌های لازم، در کمترین زمان ممکن و با سهولت انجام شود.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، یزد را یکی از استان‌های با ظرفیت بالا در حوزه کشاورزی و بخصوص گلخانه‌ها و گیاهان دارویی عنوان کرد و گفت: این استان می تواند با ظرفیت بالا و توانمندی و تخصص کشاورزان سخت کوش یزدی جایگاه برتر کشور را کسب کند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی هم در این نشست با اشاره به اینکه پرورش صنعتی بز بخصوص نژاد‌های پر بازده از اولویت‌های این وزارتخانه در حوزه دام است، گفت: توسعه نژاد‌های پُرمحصول بز می تواند هم اشتغال زا، هم درآمد زا و هم متناسب با توسعه مشاغل کم آب خواه باشد.

رضایی افزود: هیچ محدودیتی برای تامین ارز واردات نژاد‌های اصیل بز نداریم و همه کسانی که شرایط لازم برای این کار را دارند، می توانند برای واردات این نژاد‌ها و تکثیر و اصلاح آن اقدام کنند.

بررسی زمینه‌های توسعه بخش کشاورزی، بررسی وضعیت و نحوه اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی، بررسی فعالیت‌های نظام صنفی کشاورزی برای صدور مجوز‌های لازم و بررسی زمینه‌های توسعه بخش کشاورزی با توجه به شرایط اقلیمی استان یزد از مهمترین مباحث نشست امروز مجمع نمایندگان استان یزد بود.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت