سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۸

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ‌پیگیر واردات ذرت‌های آلوده به کشور

zoraat

امیر خجسته‌ در بازدید از گمرک و منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) درباره آخرین وضعیت 140 هزار تن ذرت آلوده که از سال 95 در بندر امام خمینی (ره) رسوب کرده است، اظهار داشت: رسوب 140 هزار تن ذرت آلوده از سال 95 در بندر امام خمینی(ره) سبب اشغال انبارها شده ‌و موضوع در اسرع وقت باید تعیین تکلیف و با عاملان آن برخورد شود.

وی افزود: کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پیگیر موضوع ذرت‌های آلوده است تا مشخص شود که چه کسی آن را وارد کرده و چه افرادی از آن پشتیبانی می‌کنند و شناسایی افراد متخلف را در دستور کار کمیسیون داریم.

خجسته در ادامه تصریح کرد: از دستگاه‌های نظارتی به خصوص دولت می‌خواهیم در ورود کالاهای اساسی مدیریت صحیح داشته باشد تا کالای آلوده وارد کشور نشود.

وی افزود: معدوم کردن 140 هزار تن ذر ت آلوده 700 روز زمان طول می‌کشد و برای خروج آن از منطقه بالای 6200 ماشین سنگین نیاز است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان عزم دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از ورود مواد غذایی آلوده به کشور اظهار داشت: در حال حاضر با نظارت گمرک و با ورود دستگاه‌های نظارتی و کمیسیون اصل 90 به ظور قطعی از آوردن موادغذایی آلوده جلوگیری می‌شود و به هیچ دستگاه یا شرکتی اجازه داده نمی‌شود که بخواهند این عمل را انجام دهد.

به گزارش اخبار سبز ایران، 140هزار تن ذرت آلوده از سال 95 در بندر امام خمینی(ره) رسوب کرده است، این کالای آلوده به صورت پراکنده در 12 انبار منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) نگهداری می‌شود و به خاطر رعایت نکات بهداشتی امکان دپو کالا در کنار این مواد آلوده امکان‌پذیر نیست. تاکنون جلسات مختلف برای معدوم‌سازی و یا انتقال این کالا به خارج از کشور حاصل نشده است و مسئولان امر به دلیل حساسیت بالا با بایکوت رسانه‌ای در حال رفع رجوع موضوع هستند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت