سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۸

 

روز خبرنگار گرامی باد

 

 

به همت محققی مدیرکل مرکز روابط عمومی و همکارانش و با حضور 6 تن از معاونان وزارت جهاد کشاورزی و تنی چند از مدیران کل، از خبرنگاران و مدیران مسئول نشریات تخصصی بخش کشاورزی تجلیل شد.

این مراسم تجلیل در باغ لاله تهران برگزار شد و در یک فضای صمیمانه بحث و گفتگو، چند تن از خبرنگاران ضمن تاکید بر دستاوردهای کشاورزی در شرایط تحریم ها و نقش برجسته فعالان کشاورزی و کشاورزان در تلاش برای تامین امنیت غذایی و تحکیم استقلال کشور به رغم همه تنگناها و گرانی ها از محدودیت ها و موانع کاری برای خبرنگاران انتقاد کردند و خواستار شفافیت بیشتر برای دست یابی به اطلاعات شدند. همچنین بر ضرورت همکاری بیشتر روابط عمومی نهادهای مختلف و داشتن اختیارات و ابتکار عمل آنان برای ارتباط با خبرنگاران تاکید کردند. موضوع دشواری و عسرت فعالیت و هزینه های سنگین انتشار نشریات تخصصی بخش کشاورزی به رغم نقش دوران ساز آنان در فرهنگ سازی در عرصه کشاورزی و تاثیرگذاری این دسته از مطبوعات بر تصمیم گیران و تصمیم سازان مورد بحث قرار گرفت و بر این نکته تاکید شد که این نهادهای فرهنگی کهن سال و پایدار پرچمدار کشاورزی کشور در دولت های مختلف هستند.

در این مراسم مهندس طهماسبی معاونت باغبانی، دکتر بخشنده معاونت برنامه ریزی و اقتصادی و خبرنگاران چون نوری از خبرگزاری فارس، خانم شکرایی از همشهری، منصور انصاری و محمدرضا جمشیدی از مجلات تخصصی سخنان کوتاهی به مناسبت این روز بیان داشتند. گفتنی است محمدرضا جمشیدی به عنوان رئیس هیات مدیره نشریات تخصصی بخش کشاورزی ضمن تشریح نقش توانایی های تخصصی روزنامه ها، پایگاه های خبری و مجلات تخصصی کشاورزی در دفاع از کشاورزی و کشاورزان کشور به دشواری ها و تنگناهای آنان که بدون حمایت جدی دولت در این شرایط سخت اقتصادی فعالیت می کنند اشاره کرد و گفت: این بخش از مطبوعات تماما متعلق به بخش خصوصی هستند و به رغم سرمایه گذاری نیروی انسانی همچون سایر وزارتخانه ها که نشریات مرتبط با خود را حمایت می کنند تا بتوانند ادامه حیات دهند آنچنان که باید حمایت نمی شوند.

گفتنی است در این مراسم، دکتر بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی، دکتر رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی ایران، مهندس طهماسبی معاون باغبانی، مهندس اکبری معاون آب و خاک، مهندس مهرفر معاون توسعه بازرگانی و دکتر خون میرزایی رئیس سازمان شیلات حضور داشتند.

اخبار سبز ایران

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت