جمعه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۸

قرارداد اجاره اراضی ملی و دولتی ، وثیقه تسهیلات!

arazi

در مراسم امضای تفاهمنامه سازمان امور اراضی کشور و صندوق کار آفرینی امید ، رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: با امضای این تفاهم نامه زمینه تسریع و تسهیل استفاده کنندگان از منابع اعتباری صندوق کار آفرینی امید در عرصه های ملی و دولتی که در قالب واگذاری ها و قرارداد اجاره برای فعالیت های کشاورزی در اختیار اشخاص قرار می گیرد، فراهم می شود.

مهندس علیرضا اورنگی افزود: این اقدام، انگیزه برای سرمایه گذاران بخش کشاورزی و موسسه های مالی را فراهم می کند ضمن آن که در راستای هدف دولت به منظور توسعه پایدار اشتغال و توسعه اقتصادی نیز است.

وی با بیان این که صندوق کار آفرینی امید از موسسه هایی است که در سطح روستاها و شهرستان ها، تسهیلات مناسب در اختیار مردم و تولید کنندگان برای رونق تولید پرداخت می کند، تصریح کرد: با امضای این تفاهم نامه، یک اعتماد و اطمینان در پرداخت تسهیلات برای سرمایه گذار نیز ایجاد می شود.

اورنگی گفت: سازمان امور اراضی متولی مدیریت اراضی غیر شهری در کشور است و یکی از وظایف اصلی آن واگذاری اراضی ملی و دولتی به سرمایه گذاران مختلف در بخش های اقتصادی است و این واگذاری ها در چارچوب مقررات انجام می شود.

وی افزود: صیانت اراضی غیر ملی یا همان اراضی کشاورزی نیز بر عهده سازمان امور اراضی کشور است و اگر بنا به ضرورت، بخشی از اراضی کشاورزی بخواهد به فعالیت غیر کشاورزی مانند فعالیت های صنعتی یا گردشگری تبدیل شود، این سازمان در چارچوب مقررات، تشخیص و ضرورت این تبدیل را مدیریت می کند.

رییس سازمان امور اراضی کشور در حاشیه این مراسم در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در باره اعتبارات صندوق کارآفرینی امید، اظهار داشت: این صندوق دارای خط های اعتباری خوبی در سطح کشور است ضمن آن که حدود ۲۵ درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی در قالب طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری از طریق این صندوق پرداخت می شود.

وی در همین حال همکاری با این صندوق را تسهیل سازی برای سرمایه گذاری در مناطق روستایی و کانون های تولید و جلوگیری از مهاجرت از این مناطق دانست.

در این مراسم، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در پاسخ به سوال درباره مدت تفاهم نامه و کارمزد تسهیلات، گفت: این تفاهمنامه دائمی است و تا زمانی که قانون جاری و ساری است و متقاضی دارای قرارداد اجاره با سازمان امور اراضی کشور در اراضی ملی و دولتی وجود داشته باشد، تسهیلات به صورت قرض الحسنه پرداخت و قرار داد اجاره با این سازمان به عنوان وثیقه پذیرفته می شود.

اصغر نوراله زاده یکی از اهداف دولت را ایجاد تسهیل برای سرمایه گذاری در بخش روستایی و کشاورزی عنوان و تصریح کرد: امیدوارم با امضای این تفاهم نامه و کار مشترک بتوانیم نقش خود را در سال رونق تولید ایفا کنیم.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت