چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

جلوگیری از موازی‌کاری در فعالیت‌های حوزه دامپزشکی

 

rafieei

 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: طی دو سال گذشته فرآیند صدور مجوزها را به حداقل زمان رسانده ایم و هم اکنون مجوزها به صورت اینترنتی صادر می شود.

علیرضا رفیعی پور در نشست خبری که در آستانه گرامیداشت هفته دولت در مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی دامپزشکی کشور برگزار شد، اظهار داشت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که به بیماری قرن مشهور است در سال ۹۶ و ۹۷ مهار شد.

وی با بیان اینکه طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان H۵N۸ در یک قرن گذشته بی سابقه بوده است، افزود: این بیماری مهار شده است بنابراین بیماری نیوکاسل که ۶۰ سال است به بخش تولید آسیب می زند را نیز می توانیم مهار کنیم.

رفیعی پور با تاکید بر این که به عنوان سازمان دامپزشکی پشتیبان تولید هستیم، ادامه داد: طی دو سال گذشته فرآیند صدور مجوزها را به حداقل زمان رسانده ایم.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی به عمل آمده با سایر دستگاه ها از موازی‌کاری در فعالیت‌های حوزه دامپزشکی جلوگیری به عمل آمده است و هم اکنون مجوزها به صورت اینترنتی صادر می شود.

رفیعی پور خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم، موضوع عدم وابستگی به واردات نهاد‌ه‌هایی مانند واکسن و تجهیزات و امکانات مورد نیاز صنعت دام و طیور کشور از اولویت های سازمان دامپزشکی است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین نیز برای مرغداری‌های کشور در دستور کار است، گفت: در برخی استان‌ها شاهد ترافیک بیش از اندازه مزارع مرغداری در یک استان هستیم که این امر باعث گسترش سریع بیماری و سرایت آن به سایر استان های دارای تولید کمتر می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: برخی از کشورها به دلیل عدم وجود تفاهمنامه‌های بهداشتی به ما اجازه صادرات محصول نمی‌دادند و محصولات کشور ما، از طریق کشورهای واسط صادر می شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون بن‌بست‌ها در حوزه محصولات صادراتی رفع شده است، گفت: امروز با کشورهای زیادی تفاهمنامه بهداشتی به امضا رسیده و کشورهای دیگر خود خواستار امضای تفاهم نامه با کشور ما هستند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت