جمعه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۸

مشارکت 11 استان زاگرس‌نشین در بخش احیای مراتع و جنگلها

 

enews EToolsFile آقایی1-4fa7c077-6416-4f1c-8e8d-36c6903e70fe

پانزدهمین جلسه ستاد مدیریت جنگل های زاگرس به ریاست معاون وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با هدف بررسی پیشرفت فیزیکی طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در بوم سازگان زاگرس، ارائه گزارش از اقدامات دفتر آموزش و ترویج در حوزه جوامع محلی و ارائه گزارش دفتر امور مراتع از میزان عملکرد در بخش مرتع برگزار شد.

به گزارش اخبار سبز ایران ، مهندس خلیل آقایی در این نشست، کارگروه ستاد مدیریت جنگل‌های زاگرس را بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در خصوص طرح‌های منابع‌طبیعی و آبخیزداری در حوزه زاگرس دانست و از آنان خواست در زمینه مطالعات آبخیزداری، جنگل‌کاری، طرح‌های بیولوژیکی و مرتعداری بررسی های لازم را انجام داده و بر نحوه اجرای طرح‌ها و هدایت و کنترل آن نظارت کامل داشته باشند.

ارزیابی و تعیین میزان عملکرد ۱۱ استان زاگرس‌نشین در بخش احیای مراتع، جنگل‌کاری، آبخیزداری و ترویج و آموزش جوامع محلی یکی دیگر از نکاتی بود که رییس سازمان جنگل‌ها از کارگروه تخصصی ستاد مدیریت جنگل‌های زاگرس خواستار شد.

آقایی در ادامه خاطرنشان کرد: اقدامات بخش‌های مختلف منابع‌طبیعی باید تکمیل کننده یکدیگر باشد.

وی علت تشکیل ستاد مدیریت جنگل‌های زاگرس را پر اهمیت خواندن این اکوسیستم برشمرد و افزود: برای احیای جنگل‌های زاگرس که همانند جنگل‌های هیرکانی برای سازمان جنگل‌ها بسیار مهم است از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این نشست اشاره داشت: تمامی عملیات جنگل‌کاری، احیای جنگل و غنی‌سازی در حوزه زاگرس با مشارکت جوامع محلی انجام می‌شود و تاکنون استان‌های کردستان، چهارمحال و بختیاری و استان اصفهان در این زمینه عملکرد خوبی داشته‌اند.

آقایی تصریح کرد: ملاک ما در انجام اقدامات به شکل حوزه‌ای است و در حوزه‌ای که کارهای آبخیزداری صورت نگرفته باشد کاری انجام نمی‌شود.

رییس سازمان جنگل‌ها از شروع جنگل‌کاری‌ها در آبان ماه خبر داد و از دفتر ترویج، آموزش و مشارکت مردمی خواست با آموزش جوامع محلی و بهره‌برداران زمینه مشارکت آنان را فراهم نماید.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت