جمعه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۸

آمادگی کامل تیم‌های پایش ملخ صحرایی در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان

 

enews EToolsFile malakh2-6dffa1c4-937d-46a1-8370-d2e987623b5d

 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی گفت: در حال حاضر تیم‌های پایش ملخ صحرایی در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان آمادگی کامل دارند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، زمینه مبارزه جدی را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه اخبار سبز ایران به نقل از خبرگزای صداوسیما، سیدمحمد موسوی در سفر به جیرفت با اشاره به احتمال ورود موج جدیدی از ملخ‌های صحرایی به جنوب استان کرمان، در ماه‌های پایانی امسال بر اساس اعلام سازمان جهانی غذا افزود: تمهیدات ویژه برای مبارزه با موج جدبد ملخ ها به جنوب کرمان انجام شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی با یادآوری هجوم ملخ ها به جنوب کرمان در سه موج نخست امسال، افزود: با وجود محدودیت‌ها و کمبودها، سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه‌های همکار به نحو مطلوبی این آفت خطرناک را مدیریت کردند.

موسوی از اختصاص اعتبار مبارزه با ملخ در جنوب کرمان به وزارت کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر تیم‌های پایش ملخ صحرایی در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان آمادگی کامل دارند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، زمینه مبارزه جدی را فراهم کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره شناسایی مناطق پر خطر هجوم ملخ‌ها در جنوب کرمان افزود: پایش جدی منطقه با حضور کارشناسان فنی حفظ نباتات در حال انجام است.

موسوی در بازدید از مناطق خسارت دیده از سیلاب های ابتدای امسال در جنوب کرمان نیز اظهار کرد: با اختصاص حدود ۲۰۰ میلیارد ریال به استان کرمان درمصوبه هفته قبل دولت بازسای این زیرساخت ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت