جمعه, ۲۲ آذر ۱۳۹۸

نظام مهندسی کشاورزی بدنبال ارزان کردن تولید است

 

رمضان نژژاد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، تسهیل در صدور مجوزها را اولویت نخست این سازمان دانست و گفت: در حال حاضر در زمینه گلخانه‌ها تمام استعلامات با دستور وزیر جهاد کشاورزی برداشته شده است.

به گزارش اخبار سبز ایران، شاهرخ رمضان‌نژاد در نشست مشترک و تخصصی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با تولید کنندگان و بهره‌برداران و اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی افزود: یکی از دغدغه‌های تولید روان‌سازی سرمایه‌گذاری است که این امر جزو اولویت‌های اصلی ما نیز هست.

وی با بیان این که استعلام‌ها و موازی‌کاری‌های اداری در صدور مجوزها حذف شده است، اظهار داشت: یکی از مهمترین این موارد حذف تبصره چهار گلخانه‌ها بود که از این طریق حداقل ۱۰۰ ساعت مراجعه به ادارات کاهش یافته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان این که این سازمان پیگیر خواسته‌ها و مطالبات کشاورزان است عنوان کرد: به دنبال یکپارچه‌سازی صدور پروانه‌ها در بخش‌های مختلف هستیم تا سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی آسان شود.

وی، جریان کند سرمایه‌گذاری را یکی از مشکلات بخش کشاورزی امروز عنوان و یادآور شد: صدور مجوزها دروازه ورود به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است که در سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم و این اقدام در حال انجام است.

این مسوول ادامه داد: متوسط زمان صدور مجوزها را از ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش داده‌ایم اما هنوز کفایت نمی‌کند و باید این زمان کاهش بیشتری یابد.

رمضان‌نژاد با بیان این که در سازمان نظام مهندسی کشاورزی خود را موظف می‌دانیم مانند یک مباشر امور مربوط به سرمایه‌گذار را دنبال کنیم، افزود: حتی جایی که کشاورز یا سرمایه گذار با مخالفت یک دستگاه مواجه شد خود را موظف می‌دانیم به نمایندگی از او شکایت را در هیات سرمایه‌گذاری و با هزینه سازمان دنبال کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، کمک به تولید را یکی دیگر از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برشمرد و اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی به دنبال ارزان کردن تولید است و در این شرایط مردمداری بیش از هر امر دیگری نیاز است.

رمضان‌نژاد تصریح کرد: امروز آنچه می‌تواند موجب اقتدار جامعه شود فرمایش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب یعنی دانش آشکارترین ابزار اقتدار یک جامعه و کشور است.

این مسوول با اشاره به نقش دانشگاهیان در بخش کشاورزی گفت: همه صاحبان مدرک صاحب دانش نیز هستند اما باید علم و فن را با هم داشته باشند.

به گفته وی، نظام آموزش عالی ما مشکل دارد چون فن محور نبوده است اما دانش آموختگان دانشگاهی جزو ثروت‌های جامعه هستند و باید تلاش کرد مهارت این افراد نیز افزایش یابد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت