پنجشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۸

خرید حمایتی سیب درختی درجه ۳ به مبلغ هر کیلوگرم ۸ هزار ریال

 

shirzzzad

 

به گزارش پایگاه اخبار سبز ایران، مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی طی ابلاغی رسمی خطاب به دکتر حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، شرایط و نحوه خرید حمایتی محصول سیب درختی درجه ۳ (سیب صنعتی) را به منظور جلوگیری از ضرر و زیان باغداران سیب کشور اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت و در اجرای برنامه خرید حمایتی محصولات کشاورزی و به استناد پنجاه و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور، سازمان و شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران موظف به خرید حمایتی سیب درختی درجه ۳ به مبلغ هر کیلوگرم ۸ هزار ریال جهت تحویل در مراکز خرید و کارخانجات فرآوری طرف قرارداد شده‌اند.

شیرزاد با اشاره به این که سال جاری، به لطف بارش‌های مناسب، سال آور محصول سیب در کشور ما به حساب می‌آید، تصریح کرد: مطابق ابلاغیه وزیر، سیب‌های خریداری شده ‌باید تمیز و عاری از مواد خارجی اعم از فضولات حیوانی، سنگ و خاک، گل و اندام گیاهی، لهیدگی ناشی از عوارض مکانیکی و سوختگی بر اثر آفتاب بوده و حداکثر سطح مجاز آفات، سموم و نارسی میوه به ترتیب تا ۱۰، ۱۶ و ۶ درصد و حداکثر تعداد میوه در هر کیلوگرم به میزان ۱۵ عدد تعیین شده است.

این مقام مسئول در ارتباط با تاریخ اجرای طرح خرید حمایتی، استان‌های هدف و نحوه خرید خاطرنشان کرد: خرید انواع سیب از تاریخ ۱۳۹۸.۸.۸ لغایت ۱۳۹۸.۹.۱۵ است و استان‌های محل اجرای طرح، بنابر درخواست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و به تشخیص این سازمان تعیین خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین خریداری محصول باید با استفاده از سامانه خرید و فروش سازمان و صرفاً از تولید کنندگان و باغداران انجام شود و خرید از عوامل واسطه و دلال به هیچ وجه مجاز نخواهد بود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی همچنین در خصوص چگونگی نظارت بر روند اجرای طرح یادآور شد: خرید و فروش محصول، کلا" با نظارت و مسئولیت کارگروهی مرکب از رئیس سازمان جهاد کشاورزی (رئیس کارگروه)، مدیر تعاون روستایی استان (دبیر)، نماینده سازمان صنعت و معدن و نماینده نظام صنفی کشاورزی منطقه و مباشر خرید و فروش به عنوان عضو انجام خواهد شد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت