جمعه, ۲۲ آذر ۱۳۹۸

دولت بجای واردات 45 هزار تن گوشت مرغ به فکر جمع آوری مازاد تولید باشد!

 

photo 2019-12-02 15-37-45

نایب رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در تماس با خبرنگار کشاورزی آینده جهان (اخبار سبز ایران) ضمن بیان این مطلب گفت: در حالیکه مرغداران حَسَب سیاستهای دولتی مبنی بر افزایش تولید جوجه یک روزه و تشویق مرغداران گوشتی به تولید بیشتر با مازاد تولید گوشت مواجه اند و دست به دامان دولت برای جمع آوری گوشت مازاد شده اند ؛مازادی که به سقوط قیمت گوشت مرغ منجر شده و خواهد شد موافقت با واردات 45 هزارتن گوشت مرغ ، به هر بهانه از جمله ذخیره استراتژیک مخالفت آشکار با تولید داخل و تیر خلاصی است بر صنعت مرغداری.

مرغدارانی که با فداکاری و تلاش شبانه روزی کوشیده و می کوشند که گوشت مرغ مورد نیاز کشور را تامین کنند. این اقدام هیچ سنخیتی با نامگذاری سال به عنوان سال رونق تولید ندارد و در نهایت موجب دلسردی ، نگرانی مرغداران خواهدشد و به نفع کشور نیست.

سید صدرالدین عظیمی عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران فارس و نایب رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: آمار و ارقام و شتابزدگی مرغداران برای جوجه ریزی آنهم با قیمت غیرمنطقی هر قطعه جوجه یک روزه که این روزها با آن مواجه هستند این پیش بینی را فراهم می سازد که سه ماهه آینده با افزایش تولید بیشتر از زمان کنونی مواجه شویم که دولت برای تنظیم بازار داخلی بحث صادرات مازاد نیاز داخل را سازماندهی و برنامه ریزی کند ؛ آنگاه با خبرهایی مواجه می شویم که ستاد تنظیم بازار با موافقت وزارت صمت تقاضای ارز ارزان قیمت دولتی برای واردات 45 هزار تن گوشت مرغ و به بهانه ذخیره استراتژیک می کند.

وی افزود : نگرانی دولت در این مورد مصداق ندارد زیرا بجای واردات و صرف منابع ارز محدود دولت باید بفکر ذخیره سازی گوشت مرغ از تولید داخل باشد.

مهندس عظیمی ابراز امیدواری کرد بانک مرکزی با تخصیص ارز موردنیاز برای واردات این محموله مخالفت و این واردات صورت نگیرد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت