یکشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۸

نقدهای نازل و آرزوهای بزرگ! 

 shojae

در پی درج مقاله "چه کسی وزیر خواهد شد ؟" در پایگاه خبری کشاورزی آینده جهان (کاج) گویا دکتر محمد شجاع الدینی گفتگویی با یکی از سایت های کشاورزی انجام داده است که در آن انتخاب عباس کشاورز را برای وزارت گزینه مناسبی ندانسته است . در پاسخ ایشان یکی از کارشناسان کشاورزی فعال در عرصه زراعت مطلبی را برای ما فرستاده اند ؛ جهت تعاطی افکار دو مطلب را عینا" درج می کنیم و قضاوت را برعهده خوانندگان می گذاریم.

 

رییس کانون کشاورزان حزب اعتدال و توسعه در گفتگو با دهقان نیوز:

عباس کشاورز گزینه مناسبی برای وزارت کشاورزی نیست / در دوره سرپرستی با کشاورز همکاری می کنیم.

عباس کشاورز شاخص های لازم برای مدیریت وزارت جهاد کشاورزی را ندارد.

رییس کانون کشاورزان و روستاییان حزب اعتدال و توسعه گفت: عباس کشاورز شاخص های لازم برای مدیریت وزارت جهاد کشاورزی را ندارد.

محمد شجاع الدینی در گفتگو با دهقان نیوز گفت: شاید از لحاظ فردی عباس کشاورز یک فرد کمتر سیاسی و بیشتر فنی باشد ولی از دیدگاه تشکیلاتی گزینه مناسبی برای وزارت جهاد کشاورزی نیست.

وی با اشاره به شاخص های دولت روحانی برای مدیریت بخش کشاورزی گفت: یکی از این شاخص ها جوانگرایی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است. یکی دیگر از شاخص ها مدیریت نو و امروزی همگام با دانش روز است که در قالب همین دو شاخص می بینیم که عباس کشاورز برای مدیریت وزارت جهاد کشاورزی با این دو شاخص همخوانی ندارد.

وی افزود: در خصوص شاخص فردی نیز عباس کشاورز از ویژگی اجماع پذیری برخوردار نیست و تجربه من از حضور در ستاد وزارت جهاد کشاورزی بیانگر این است که کشاورز بعنوان معاون وزیر جهاد کشاورزی حتی توان هماهنگی سازمان ها و معاونت های وزارت جهاد کشاورزی را بخوبی نداشت.

رییس کانون کشاورزان و روستاییان حزب اعتدال و توسعه در پایان به دهقان نیوز گفت: البته چون عباس کشاورز یک فرد فنی و کمتر سیاسی است شاید در دوره سرپرستی موقت در وزارت جهاد کشاورزی با او همکاری کنیم.

 

یک کارشناس کشاورزی : نقدهای نازل و آرزوهای بزرگ

محمد شجاع الدینی با عنوان " رییس کانون کشاورزان حزب اعتدال و توسعه" در گفتگو با دهقان نیوز گفت: شاید از لحاظ فردی عباس کشاورز یک فرد کمتر سیاسی و بیشتر فنی باشد ولی از دیدگاه تشکیلاتی گزینه مناسبی برای وزارت جهاد کشاورزی نیست.

اساسا" مسائل مبتلا به بخش کشاورزی هر چه بیشتر رسانه ای شود در جهت توسعه آن خواهد بود. اما اگر که بخواهیم بدون تامل لازم نظرات خود را و با چنین سبک و سیاقی و در نفی و اثبات یک شخصیت حقیقی به عنوان مدیریت بخش کشاورزی ابراز کنیم هم در حق منزلت خود و به تناسب شمار مخاطبان جفا کرده ایم. این راقم افتخار آشنایی با پیشینه تجربی جناب شجاع الدینی را ندارم.. بنابراین تنها به فرازهای این گفتگوی کوتاه بسنده و به استحضار امثال ایشان برسانم:

--- توصیف "از نظر سیاسی کمتر و فنی بیشتر" بیانگر چه ویژگی ملموسی از شخصیت یک انسان بطورعام و یک مدیر بطور خاص است؟ آیا سیاسی و یا فنی بودن یک قید کمیتی است؟ ایکاش بیشتر توضیح می دادند که منظورشان چه بوده است. اگر مراد از سیاسی بودن گرایش به حزب خاصی و لابد اعتدال و توسعه باشد اتفاق تبعات چنین گرایشی برای بخشی مانند کشاورزی بسیار منفی است. اساسا بخش کشاورزی قرار است ضمن حفظ منابع برای آیندگان ،سفره کرامت خودرا برای تمامی تنوع از مردم کشورمان و به عدالت بگستراند. بنابراین مدیریت چنین عرصه ای بایستی فرا جناحی و بر اساس گزینش شایسته ترین ها باشد.

--- آیا بهتر نبود آقای شجاع الدینی در بخش کشاورزی کشور بیشتر شناخته شده بودند تا لااقل مرچع مورد استناد ( تجربه من) اعتبار بیشتری پیدا می کرد؟

--- فرض کنیم به عنوان یک شهروند و یا " رییس کانون کشاورزان حزب اعتدال و توسعه" این حق را داریم که در خصوص کسی که بیش از 45 سال است در شاخه های مختلف بخش کشاورزی مدیریت و فعالیت کارشناسی داشته را با کمترین کلمات در حد " تجربه من" نظر بدهیم آیا این انتظار را نباید داشت که بپرسند پس چه کسی مورد نظرتان است؟ حکایت آن کسی است که در مراجعه به فروشگاهی به جای آنکه چه می خواهم تنها آنچه را که نمی خواهد بگوید.

---- استفاده از رهنمود های جامعه شمول ارکان نظام برای تقویت ادعای خود از قبیل "ضرورت جوانگرایی" کمکی به وجاهت استدلال ما نمی کند. بطور قطع، مراد از تاکید بر جوانگرایی دادن فرصت تکاملی به جوانان برای احراز مدیریت ها است. وگرنه جوان بودن شرط کافی نخواهد بود. ایکاش امثال ایشان باورداشته باشند که مبنای اصلی انتخاب مدیران و مجریان " شایسته سالاری است و نه الزاما پیر یا جوانی .

---- جناب ایشان در فراز آخر اما با شگفتی تغییر جهت دادند که : "چون عباس کشاورز یک فرد فنی و کمتر سیاسی است!!! شاید در دوره سرپرستی موقت در وزارت جهاد کشاورزی با او همکاری کنیم". ایکاش پاسخ دهند که کسی که به تغبیر ایشان نبایستی به وزارت برسد چرا افتخار می دهند که در شرایط سرپرست موقت با او همکاری کنند.      

 

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت