سه شنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

هفتمین نمایشگاه نهاده های کشاورزی تهران، با هدف پررنگ کردن حضور تولیدکنندگان برگزار می شود

photo 2019-12-08 16-30-06

در نشست خبری که یکشنبه هفدهم آذرماه جاری به همین مناسبت برگزار شد؛ علاوه بر جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن های تولیدکنندگان کودهای شیمیایی، سموم کشاورزی و بذور اصلاح شده که عضو ستاد برگزاری هفتمین نمایشگاه هم بودند، دکتر علیمراد سرافرازی - معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور نیز حضور داشتند.

دکتر سرافرازی نخست با اعلام اینکه به منظور حمایت از تولید داخلی، موفق شدیم ۱۲ آفت کش و سم وارداتی پر مصرف را حذف کنیم و درصدد هستیم تا کیفیت سموم داخلی را بهبود بخشیم افزود: بحث استفاده از آفت‌کش های شیمیایی و غیرشیمیایی برای کنترل عوامل خسارت‌زا از وظایف غیرقابل تفکیک مدیریت کشاورزی است و سیاست سازمان حفظ نباتات در رابطه با این نهاده‌ها بر استفاده از سموم به عنوان آخرین عامل در مدیریت خسارات بخش کشاورزی متمرکز است. وی ادامه داد: بر این اساس، تلاش کردیم سموم پرخطر را از سبد سموم مورد استفاده کشاورزان حذف کرده و بر سموم کم خطر و متوسط خطر تأکید کنیم. وی همچنین یادآور شد: استفاده از عوامل بیولوژیک به جای نهاده های شیمیایی به خصوص در گلخانه‌ها، مورد تأکید سازمان حفظ نباتات است.

وی سپس با تاکید بر حمایت از تولید داخل و رونق تولید داخل به برگزاری هفتمین دورۀ نمایشگاه نهاده های کشاورزی تهران از 1 تا 4 بهمن ماه در همین راستا اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از دو برابر مصرف داخلی، در تولید سموم ظرفیت داریم و به تازگی تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان داخلی فعال در حوزه آفت‌کش ها، امضا کرده ایم.

معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور در پاسخ به پرسش خبرنگار "پایگاه خبری کشاورزی آیندۀ جهان" مبنی بر اینکه آیا منظورتان از تولید سموم فرموله کردن است یا ما هم اکنون در داخل سنتز تکنیکال داریم؟ گفت:

در حال حاضر فقط کشورهای معدودی مانند چین و هندوستان اقدام به تولید مادۀ موثره ساخت سموم می کنند و ما بیش از 70 درصد سموم را در داخل فرموله می کنیم زیرا برای تولید تکنیکال و مواد اولیه سموم علاوه بر سرمایه گذاری هنگفت و مشکلات زیست محیطی برای دفع سموم جنبی که در این پروسه تولید می شوند، بحث داشتن بازار جهانی برای فروش این مواد را هم داریم که فعلا امکان پذیر نیست حتی بسیاری از کشورهای اروپایی نیز ترجیح می دهند سموم مور نیاز خود را فرموله کنند.

photo 2019-12-08 16-30-16

در ادامه این نشست، مهندس گیل آبادی، رییس انجمن تولیدکنندگان سموم کشاورزی و عضو ستاد برگزاری نمایشگاه گفت: این نمایشگاه از اول تا چهارم بهمن ماه سال جاری در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو از ساعت ۱۴ تا ۲۰ با حضور سه انجمن تولیدکنندگان سموم کشاورزی، انجمن کودهای شیمیایی و انجمن بذور اصلاح شده برگزار خواهد شد.

گیل آبادی اضافه کرد: هدف برگزاری این نمایشگاه پررنگ کردن حضور تولیدکنندگان این عرصه و تحقق شعار رونق تولید است و به همین دلیل بحث تولیدکنندگان را در این زمینه پررنگ کردیم. همچنین در این نمایشگاه ۹۳ شرکت فعال در این سه انجمن شرکت حضور خواهند داشت و از شرکت‌های خارجی نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است. مساحت مفید نمایشگاه ۵۰۰۰ مترمربع و مساحت غیرمفید آن ۱۰هزار متر مربع است و به منظور افزایش بار ترویجی نمایشگاه و آشنایی کشاورزان با مصرف بهتر سموم کشاورزی در طول این نمایشگاه کلاس‌های آموزشی برگزار خواهد شد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت