سه شنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

حذف ۱۲ سم وارداتی و جایگزینی آن با تولید شرکت‌های تولیدکننده داخلی

 

enews EToolsFile IMG 9490-9f11e61e-d299-4748-a451-7c341ca28532

معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از اقدامات سازمان حفظ نباتات در راستای حمایت از تولید داخلی، حذف ۱۲ سم وارداتی و جایگزینی آن با محصولات شرکت‌های داخلی بود.

به گزارش پایگاه خبری کشاورزی آینده جهان به نقل از ایانا، علیمراد سرافرازی معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور در نشست خبری هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران اظهار کرد: استفاده صحیح از سموم، جزئی از برنامه دفع عوامل خسارت‌زا در بخش کشاورزی است و سازمان حفظ نباتات کشور بر استفاده از آفت کش ها به عنوان آخرین عامل تأکید دارد.

وی افزود: طی یک سال گذشته تلاش کردیم از سموم کم خطر و متوسط خطر استفاده کنیم و گزینه‌های پرخطر را از لیست سموم مصرفی کشور حذف کنیم که در همین راستا سموم دیازینون و بوتانول حذف شد.

سرافرازی با اشاره به این که استفاده از عوامل بیولوژیک در توسعه گلخانه ها را گسترش دادیم، تصریح کرد: یک پروژه کلان در این زمینه داریم که مقرر شده با همکاری بخش خصوصی و عوامل بین‌المللی انجام شود.

وی با تأکید بر حمایت از تولید داخل، خاطرنشان کرد: از اقدامات سازمان حفظ نباتات در این راستا، حذف ۱۲ سم وارداتی و جایگزینی آن با تولید شرکت‌های تولیدکننده داخلی بود و این شرکت‌ها باید بتوانند به اندازه نیاز داخل سموم تولید کنند.

سرافرازی افزود: نیاز داخل به سموم، سالانه ۲۷ تا ۳۰ هزار تن است و در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد سم مورد نیاز بخش کشاورزی در داخل تولید می‌شود.

معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در نمایشگاه پیش‌رو و به منظور بهبود استفاده از سموم کشاورزی و ماشین‌آلات این بخش، دو کارگاه آموزشی را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به این نکته که ورود و خروج سموم در کشور کاملا کنترل می‌شود، عنوان کرد: در حال حاضر سامانه جامع مانیتورینگ فعال است و تمام ورود و خروج سموم بررسی می شود.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت