یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

مراسم تودیع و معارفه مجری طرح توسعه گلخانه ها

 

enews EToolsFile 795-59359ab1-ba3f-4639-92c0-8b395e8bb193

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم تقویت تشکل های تخصصی، تامین نهاده ها و ساماندهی و آموزش مهندسین مشاور، طراح و سازندگان گلخانه ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه کشاورزی آینده جهان (کاج)، مهندس محمدعلی طهماسبی در مراسم تقدیر از خدمات دکتر بنی عامری مجری سابق طرح توسعه گلخانه ها، تقویت هماهنگی ها، پیگیری ها و افزایش تعامل و همکاری با کلیه ارگان های مرتبط درون بخشی و برون بخشی را ضروری عنوان و تصریح کرد: رئوس برنامه های ضروری برای بهبود عملکرد و پیشبرد اهداف و سیاست های اصولی وزارت جهاد کشاورزی در بحث توسعه گلخانه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: انجام مطالعات، امکان سنجی، تقویت تشکل های تخصصی، تامین نهاده ها، ساماندهی و آموزش مهندسین مشاور، مهندسین طراح، پیمانکاران، سازندگان گلخانه، مهندسین ناظر و همچنین نصابان گلخانه ضروری است.

طهماسبی با اشاره به لزوم عزم جدی برای رفع موانع توسعه و بهبود فضای کسب و کار، اظهار کرد: لازم است حل مسائل مرتبط با آب، محیط زیست، سوخت، تنوع محصولی، انتقال کشت برخی از سبزی و صیفی های قابل انتقال از فضای باز به داخل محیط های کنترل شده از طریق مراجع ذیربط، پیگیری شود.

وی با تاکید بر اهمیت ساماندهی وضعیت شهرک های گلخانه ای، گفت: مسائل بازار و صادرات محصولات گلخانه ای، تامین به موقع اعتبارات و تسهیلات، گسترش آموزش به خصوص در بعد فنی و حرفه ای، مسائل بانکی، تسهیل در صدور مجوزها و ... باید در اولویت قرار گیرد.

در این مراسم، حبیب رادفر به سمت مجری طرح توسعه گلخانه ها معرفی شد.

در حکمی از سوی مهندس عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، حبیب رادفر به سمت مجری طرح توسعه گلخانه ها منصوب شد.

در بخشی از این حکم آمده است: با توجه به اهداف وزارت متبوع در توسعه گلخانه ها و لزوم انتقال محصولاتی نظیر سبزی و صیفی از فضای باز به محیط های گلخانه ای، افزایش راندمان و کیفیت محصولات، بهره وری و صرفه جویی در مصرف آب و افزایش عملکرد و ارتقای فناوری، امیدوارم با همکاری و هماهنگی معاونت امور باغبانی و سایر معاونت ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های تابعه و استفاده از کلیه ظرفیت های وزارت متبوع و بخش خصوصی در اجرای طرح ها، گام های موثر بردارید.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت