سه شنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

موج ابلاغ و اعلام بازنشستگی بخشی از حلقه اول محبان حجتی + سند

بالاخره حکم بازنشستگی دکتر محمود بصیری، دژ تسخیر ناپذیر دفتر مهندس حجتی نیز از سوی همان موسسه ای که حکم مهرفرد را صادر کرده است صادر شد.

حکم خسرو پالیزگر هم همچنین، این احکام برای خسرو پالیزگر 10/9/98، برای بصیری20/9/98 و مهرفرد 25/8/99 است.

به واقع این احکام صادر شده بود ولی آقایان بر سر کار خود انجام وظیفه می کردند.

ابلاغ و اعلام هم زمان این احکام از منظر عمومی به رغم زمان های متفاوت هر کدام، در این مقطع که مهندس حجتی از وزارتخانه رفت و در مراسمی با شکوه تجلیل شد، خود حامل پیام هایی است که نمی توان از کنار آنها به سادگی گذشت و آنها را احکام ساده بازنشستگی تلقی کرد.

بدون تردید نقش منفی یا غیرسازنده مهندس مهرفرد در اینکه وزارت جهاد کشاورزی، بازرگانی را از دست داد یا اصولا بی توجهی، بی عملی و فشل بودن معاونت ایشان به رغم دارا بودن اختیارات قانونی در قالب قانون انتزاع، موجب منفک شدن دوباره امور بازرگانی از وزارت جهادکشاورزی و غلبه وزارت صمت بر تمامی فعالیت های عمده و اساسی بازرگانی پیش و پس از تولید محصولات کشاورزی که اعتراض نه تنها کشاورزان و تشکل های آنان، بلکه تعداد کثیری از صاحب نظران اقتصادی و بازرگانی و حتی نمایندگان مجلس را برانگیخت از موضوعاتی است که مهرفرد باید از نظر تاریخی به آنان پاسخ گوید.

دکتر محمود بصیری هم سلطه بلامنازعی بر دفتر وزیر داشت و آن طور که می خواست ملاقات ها و قرارها را تنظیم می کرد، به گونه ای که همواره مورد اعتراض نمایندگان مجلس، تشکل های کشاورزی و انجمن های مختلف از جمله انجمن صنفی مطبوعات تخصصی بحش کشاورزی بود.

بصیری طی 6 سال وزارت محمود حجتی فقط به یکی از مدیران رسانه های تخصصی اجازه داد که با وزیر مصاحبه ای اختصاصی انجام دهد و به واقع برعکس سابقه اش در صندوق علوفه وقت، نوعی مخالفت، بلکه عناد با مجلات و نشریات تخصصی داشت و نگذاشت مهندس حجتی با عمق و محتوای مطالب و نقدهای این دسته از رسانه ها که مسائل را فراتر از اخبار روزمره تجربه و تحلیل می کنند و می توانست حجتی را بیشتر در جریان لایه های زیرین مسائل بازرگانی کشاورزی قرار دهد مواجه شود. فیلتر بصیری اجازه نمی داد حتی یک مجله مستقیم به دست حجتی برسد.

حتی گفته می شود در ارائه نامه های محرمانه ای که شاید می توانست حجتی را نسبت به بسیاری مسائل حساس کند با رای و نظر خود و بدون اطلاع وزیر به بخش های مختلف، بدون دستور مشخص فقط برای بررسی ارجاع می داد و اقدام یا پاسخی در کار نبود، لذا حجتی را از منظر عمومی به عنوان وزیری غیر پاسخگو جلوه داد.

محمود بصیری از موضع قدرت و تبختر بر دفتر وزیر حکمرانی می کرد و حجتی را از بسیاری مجموعه های مرتبط در داخل و خارج وزارتخانه منفک و در وضعیتی منزوی قرار داد.

گفتنی های آموزنده در این باب بسیار است که به موقع به آن خواهیم پرداخت، اما نکته حائز اهمیت در این مقطع در قالب دو پرسش مطرح است:

آیا این سه شخصیت و در این مقطع زمانی که حجتی رفته و مهندس کشاورز از سوی رئیس جمهور به سرپرستی وزارتخانه منصوب شده، در یک فرایند خود خواسته موضوع بازنشستگی خود را برجسته کرده اند؟

پرسش دوم: آیا صلاح کار مهندس عباس کشاورز و در نهایت وزارتخانه این بوده است که برای جلب نظر مخالفان و مجلس، مخالفتی با این فرایند بازنشستگی نکرده است؟

و پرسش دیگر که هیچکدام اینها نیست، آیا آنچه رخ داد یک موج بازنشستگی متعارف و معمول بود که با وضع موجود هم زمانی یافته است؟

در نهایت و به طور صریح، آیا اینها نخواسته اند در کنار کشاورز بمانند یا برعکس، کشاورز پذیرفته است که اگر اینها در کنارش نباشند بهتر می تواند در مجلس در صورتی که معرفی شود- حضور یابد؟

در پایان ذکر این نکته حائز اهمیت است که فعالان، کارشناسان و کارمندان وزارت جهاد کشاورزی در عرصه گروه های مجازی از این بازنشستگی ها با شوق ذوق استقبال و آن را سبب خیر دانسته اند و به نوعی از جملاتی مانند «خوب شد از شر آنها خلاص شدیم استفاده کرده اند»!

 

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت