سه شنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

مغان یک استثناء در کشاورزی ایران است

 

دشت-مغان

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید تکنولوژی و سرمایه بیشتری برای تولید محصولات کشاورزی به منطقه مغان وارد شود.

به گزارش کشاورزی آینده جهان، مهندس عباس کشاورز در جلسه شورای اداری شهرستان پارس آباد مغان، اظهار کرد: مغان یک استثناء در کشاورزی ایران است و هنوز ظرفیت های آن شناخته نشده است.

وی افزود: مغان یکی از چهار دشت حاصلخیز کشور است که هیچ کجا نمی‌توان نمونه آن را یافت.

کشاورز با تاکید بر این که باید تکنولوژی و سرمایه بیشتری برای تولید محصولات کشاورزی به این منطقه وارد شود، تصریح کرد: قطب تولید بذر کیفی ایران مربوط به این منطقه است و کلزای زمستانه در مغان از کشورهای اروپایی هم بالاتر است.

وی بر ضرورت بهبود فضای کسب و کار و تولید در کشور تاکید کرد و افزود: تولید خام به نفع کشاورزی نیست و لازم است صنعت در کنار تولید قرار بگیرد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که باید شکنندگی کشاورزان را در مقابل بازار بگیریم، اظهار داشت: باید کشاورزی فرآیندی دیده شود تا کشاورزان صاحب درآمد و تولید بیشتر شوند.

کشاورز تاکید کرد: در بخش کشاورزی بدون پیش بینی تقاضا نباید تولید کنیم گرچه برای تولید محصولات استراتژیک کشاورزی این محدودیت تولید را نداریم.

وی با اشاره به این که در گروهی از محصولات اضافه تولید داریم یعنی تقاضا کمتر از تولید است و این به ضرر کشاورزان است، خاطرنشان کرد: هنر ما این است که هم مراقب تولید کننده و هم مصرف کننده باشیم.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که اوراسیا ظرفیت صادراتی ما را بالا می برد، تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با همکاری تشکل ها از این ظرفیت صادراتی به کشورهای اوراسیا استفاده کند.

وی گفت: به عنوان نماینده رئیس جمهور، مسائل مشکلات و درخواست های این منطقه را پیگیری می کنم.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت