یکشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۸

بنیاد گندمکاران خوزستان هم به حمایت از وزارت «کشاورز» به میدان آمد

 

بسیاری از کشاورزان در نقاط مختلف کشور که در جریان حمایت از وزارت مهندس عباس کشاورز قرار می گیرند و خاطره ای از ایشان در دیدارها و سرکشی ها دارند یا به یاد توصیه های ترویجی مهندس کشاورز در مورد محصولشان می افتند که چقدر دقیق، واضح و کاربردی و نتیجه بخش بوده است می کوشند به نوعی تماس بگیرند و در حرکتی که از سوی بسیاری از تشکل ها آغاز شده، سهیم شوند زیرا «کشاورز» را بیشتر کشاورزی چون خود البته با اطلاعات وسیع می دانند تا یک وزیر!

سعیدی پور کشاورز گندمکار خوزستانی که دبیر بنیاد گندمکاران استان خوزستان نیز می باشد با خبرنگار ما تماس گرفت که نوشته ای دارد در همین باب و می خواست صدایش شنیده شود، با جان و دل پذیرفتیم و آنچه نوشته بود را آوردیم که آشکار شود طیف حمایت از وزارت مهندس کشاورز و معرفی اش به مجلس وسیع و گسترده است.

سعیدی پور دبیر بنیاد گندمکاران استان خوزستان در یادداشت خود آورده است:

سال هاست كشور ما درگير تبعات ناشي از انتخاب مديران سياسي است، با اين مفهوم كه در انتخاب مديران خصوصا در سطوح عالى،گرايش هاي سياسي و جناحي اولويت بالاتري بر تخصص و توانايي افراد دارد و اين نقص در حوزه هاي تخصصي و فني نمود بيشتري دارد.

وزارت جهاد كشاورزي با توجه به گستردگي و تنوع عرصه فعاليت و تخصصي بودن آن در بعضي از دولت ها ازين ناحيه آسيب ديده است

انتخاب وزير كشاورزي در اكثر كشورهاي پيشرفته دنيا بيشتر بر اساس توانايي و تخصص و نيز مقبوليت فرد ميان كشاورزان استوار است و گرايش هاي سياسي و جناحي از اولويت هاي بعدي است.

به عبارتي نظر كشاورزان سهم قابل توجهي در انتخاب وزير دارد و اين نظر در قالب تشكل هاي كشاورزي به دولت ها ابلاغ مي شود.

ازين رو با توجه به اعلام حمايت گسترده كشاورزان و تشكل هاي كشاورزي از مهندس عباس كشاورز از دولت انتظار ميرود در اين فرصت كوتاه باقي مانده با معرفي مهندس كشاورز به مجلس گامي موثر در اين حوزه بردارد.

مهندس كشاورز مديري متخصص و توانا در حوزه كشاورزي است كه علاوه بر سابقه علمي و تحقيقاتي درخشان، و نيز مقبوليت و محبوبيت بين كشاورزان و بهره برداران، از تسلط كافي بر مجموعه جهاد كشاورزي برخوردار است.

ايشان نزديك به ٥ دهه سابقه فعاليت و تحقيق و اجرا در اين حوزه را دارد و بدون شك با اشراف كامل نسبت به پتانسيل ها و نيز محدوديت هاي اين بخش ميتواند با برنامه ريزي دقيق بسياري از چالش هاي موجود در اين حوزه را برطرف نمايد.

وي در گذشته با توجه به شناخت عميق از استعدادهاي موجود در كشور، اقدامات بي نظيري را به ثمر رساند كه خودكفايي در توليد گندم كه از دغدغه هاي اصلي رياست محترم جمهور بود يكي از ده ها اقدامات درخشان وي مي باشد.

از ديگر خصوصيات ايشان تعامل گسترده با تشكل هاي كشاورزي و كشاورزان مي باشد.

لذا تخصص، تعهد و دانش فني مهندس عباس كشاورز بخصوص در زمينه بهره وري آب كه از مشكلات عمده كشور محسوب مي شود مي تواند راه گشا باشد.

سجاد سعيدي پور

دبير بنياد ملي گندمكاران استان خوزستان

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت