یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تعیین خط اعتباری برای احداث گلخانه و پرورش محصولات پروتئینی

 

enews EToolsFile کشاورز4-97baaf96-33d5-4278-acdf-5fed11e51153

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: بانک کشاورزی در خصوص تسهیلات اساسی برای احداث گلخانه، بذر، پرورش ماهی و تولیدات دام و طیور، خط اعتباری تعیین کرد.

به گزارش کشاورزی آینده جهان به نقل از ایانا، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در نشست صمیمی با نمونه های ملی بخش کشاورزی که به میزبانی بانک کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص تسهیلات اساسی برای گلخانه، بذر، پرورش ماهی و تولیدات دام و طیور، مقرر شد بانک کشاورزی خط اعتباری تعیین کند که محدود نباشد و این اقدام انجام شد.

وی افزود: دومین اقدام بانک کشاورزی این بود که برای ارائه تسهیلات کالاهای سنگین مانند کمباین بخشی از آن را وثیقه قبول کند که به تفاهم رسیدیم.

کشاورز ادامه داد: در زمینه موارد کلی، نارضایتی از بانک کشاورزی وجود ندارد، ما با بانک به یک تفاهم خوب و موثر رسیده‌ایم و بانک کشاورزی به خوبی به کشاورزان تسهیلات می دهد.

وی تاکید کرد: ما خارج از ضوابط قانونی و دفاع از نیازهای کشاورزان، هیچ رابطه دیگری با بانک کشاورزی نداریم و بانک یک منبع اعتباری بوده و باید استقلال داشته باشد.

کشاورز تصریح کرد: همان‌طور که بانک کشاورزی به کشاورزان تسهیلات می‌دهد، اگر آنها مبالغ را به بانک باز نگردانند بنیه بانک تضعیف می شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی افزود: بانک کشاورزی در مواردی که اولویت بخش کشاورزی است، کارمزد ارزان ۱۴ درصد و یا کمتر از ۱۴ درصد می گیرد، این در حالی است که بانک طبق مصوبات شورای پول و اعتبار از یک میزانی نمی تواند نرخ تسهیلات را کاهش دهد اما برای موارد اولویت‌دار وزارتخانه بانک کشاورزی نرخ تسهیلات را کاهش می دهد. کشاورز تاکید کرد: خواهش ما از بانک کشاورزی این است که با بخش ها و فعالان بخش کشاورزی به صورت پروژه ای برخورد کند و مطمئن شود که از ابتدا تا انتهای کار یا از آبیاری تا به ثمر نشستن درخت به درستی انجام شده و تولید به ثمر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: باید بنیه مالی کشاورزان را تقویت کنیم و کشاورزان باید با پروژه به بانک بیایند نه با فعالیت مدنظرشان تا سرمایه به سمت تولید جذب شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: بیمه کشاورزی ریسک را کاهش می دهد و باید کمک کنیم تا بیمه هم یک واحد مستقل داشته باشد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت