یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

گشوده شدن بازارهای جدید به روی صادرات محصولات شیلاتی ایران

 

enews EToolsFile IMG 3346-f0125d70-91d3-41ff-a0eb-a3a3bd54a6cc

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با بیان این که میزان صادرات آبزیان در سال جاری افزایش دارد، گفت: بازارهای جدید به روی صادرات محصولات شیلاتی ایران از جمله چین، کره و اتحادیه اروسیا گشوده شده است.

به گزارش کشاورزی آینده جهان(کاج) نبی‌الله‌ خون‌میرزایی اظهار کرد: گزارش‌های مرکز آمار ایران در شش ماهه ابتدایی سال، حکایت از رشد حدود ۶ درصدی بخش کشاورزی دارد که امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۵۲۷ میلیون دلار صادرات محصولات شیلاتی داشتیم و تراز تجاری بیش از ۴۷۵ میلیون دلار مثبت است و امسال نیز میزان صادرات رو به افزایش خواهد بود.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به بازارهای جدیدی که پیش روی محصولات شیلاتی ایران گشوده شده است، اظهار کرد: بر اساس رایزنی و تفاهم‌نامه‌هایی که میان ایران و چین در سال گذشته توسط وزیر کشاورزی وقت صورت گرفت بازار آبزیان چین به روی محصولات شیلاتی ایران باز شده است که علاوه بر این بازار اتحادیه اروسیا و کره نیز نیز از بازارهای پیش روی ما خواهند بود که ظرفیت‌های مناسبی برای صادرات دارند.

این مقام مسئول در ارتباط با خسارات سیل اخیر کشور به بخش شیلات گفت: این رویداد خسارت‌هایی به بخش آبزی‌پروری وارد کرده است که در حال برآورد خسارت هستیم.

به گفته وی، سیل و آسیب‌ها هنوز تمام نشده است و بعد از پایان سیل و فروکش کردن آن خسارت‌ها قابل ارزیابی است.

خون‌میرزایی در خصوص وضعیت تامین ماهی مورد نیاز برای شب عید اظهار کرد: براساس برآورد صورت گرفته امسال نسبت به سال گذشته وضعیت تولیدات شیلاتی بهتر است.

این مقام مسئول اظهار کرد: برای بازار شب عید، برای تنظیم بازار مقدار جزیی ماهی تیلاپیا وارد کردیم، ولی امسال نگرانی در این زمینه وجود ندارد زیرا میزان عرضه ماهی در بازار زیاد است و نیازی به واردات نداریم.

به گفته وی، در سال گذشته تولید آبزی‌پروری یعنی ماهیان گرم آبی، سردآبی و ماهیان خاویاری ۴۸۹ هزار تن بود که برای سال جاری نیز بر آورد تولید بیش از ۵۰۰ هزار تن می شود.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت