پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

ادامه سریال هراس افکنی «سیما»؛ این بار افلاتوکسین در شیر

 

 

 

 

با پخش سخنان بازرس انجمنی به نام «ایمنی مواد غذایی» در مورد وجود سم افلاتوکسین در بخش عمده ای از مواد لبنی به طور زنده از شبکه 3 سیما که البته با هدایت مجری کم اطلاع برنامه صورت گرفت، نگرانی شدیدی در میان مردم به ویژه به خاطر ضرورت مصرف شیر توسط کودکان ایجاد شد. خانواده های بسیاری مستاصل از اینکه پس چه کار کنیم، خواستار صحت و سقم موضوع بودند و بعضا بلافاصله اصل فیلم را برای کشاورزی آینده جهان (کاج) ارسال داشتند که این موضوع و نگرانی ابتدا به روابط عمومی صنایع شیر ایران (پگاه) و بعد برای رئیس سازمان دامپزشکی، همچنین مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور انعکاس یافت.

خوشبختانه معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی، دکتر صفرعلی ماکنعلی طی اطلاعیه ای که در ذیل می آید با این اظهارات برخورد و آنها را غیرعلمی، غیر مستند و مصداق واقعی تشویش اذهان عمومی دانست.

متن این اطلاعیه، همچنین پاسخ علمی دکتر« آراسب دباغ مقدم» متخصص بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و در پی آن نظرات دیگری از جمله خانم دکتر شیخ الاسلامی و شیوه برخورد با مجری سیما و گوینده این اظهارات به اطلاع شما عزیزان می رسد.

امید آنکه میزان هراس افکنی حاصل از این اظهارات خودنمایانه و جنجالی در میان مردم کاهش یابد.

کشاورزی آینده جهان (کاج) در ادامه این گزارش، اظهار نظر بسیار مهم تنی چند از کارشناسان نهادهای مرتبط را در ذیل آورده است. بخوانید:

 

کشاورزی آینده جهان (کاج)

 

بسمه تعالی

 

اظهارات شخصی به عنوان کارشناس در برنامه شبکه سه صبح بخیر ایران مورخ 28/10/1398 کذب محض، غیر علمی، غیر مستند و مصداق واقعی تشویش اذهان عمومى است.

 

بر اساس برنامه های توسعه ای انجام گرفته در کشور، در حال حاضر ۴۰۰کارخانه شیر پاستوریزه در کشور فعال هستند و در حوزه‌ تولید شیر خام رتبه ۱۱دنیا هستیم. در حوزه‌ تأمین ماده اولیه کارخانجات لبنی تعداد ۱۶۰۰مرکز جمع‌آوری شیر خام و صنایع وابسته در حال فعالیت هستند. در این مراکز در چهارچوب ضوابط بهداشتی دامپزشکی کنترل های تخصصی بهداشتی اعم از نمونه برداری و آزمایشات لازم صورت می پذیرد و حمل و نقل شير و فراوردهاى آن با مدرنترین روش های بهداشتی صورت می پذیرد و حتی تردد وسائط نقلیه شیر و فرآورده های لبنی رصد و پایش می شود كه مواد اولیه ۴۰۰کارخانه تولید لبنیات کشور را فراهم می کنند.

 

برنامه های بهداشتی سلامت شیر و فرآورده لبنی در تمامی سطوح از جمله مدیریت بهداشت گاورداری ها، مدیریت بهداشت در مراکز جمع آوری شیر و مدیریت بهداشت در کارخانجات شیر و لبنیات مطابق با استانداردهای ملی و کدکس آليمانتاريوس ( استاندارد بين المللى) صورت می پذیرد. تمامى این مراحل تحت نظارت سازمان دامپزشکی کشور و وزارت بهداشت بصورت دائم و مستمر صورت می پذیرد.

 

مزید استحضار در سطح گاوداری سه نوع مدیریت وجود دارد یکی از مدیریت های بسیار مهم در هر گاوداری مدیریت بهداشت و تغذیه می باشد که در اينجا سختگیرانه ترین استانداردها برای کنترل میران آفلاتوكسين صورت می پذیرد. استاندرد میزان افلاتوکسین در ذرت دامی در کشور ما برابر با ٥ در ميليارد می باشد و این در حالی است که استاندارد اتحادیه اروپا برای آفلاتوکسین چهار برابر(20 ppb ) استاندارد ملی ايران می باشد.

 

دکتر علی صفر ماکنعلی

 

معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان

 

 

انجمن "بهداشت و ایمنی مواد غذایی" مسئولیت سخنان بازرس خود راجع به آلودگی شیر به افلاتوکسین را نپذیرفت!

 

تحلیلی بر مصاحبه ی جنجالی آقای دکتر حاجی محمدی

 

شیرهای آلوده به آفلاتوکسین!

 

در فرمایشات ایشان به لحاظ علمی، اشکالاتی مطرح است که به شرح ذیل می باشد:

 

الف- مقالات مورد استناد ایشان هیچ کدام طرح جامع کشوری نیستند؛ بلکه مواردی از پایان نامه ها یا تحقیقات دانشگاهی (اغلب دانشجویان عمومی یا تخصصی) غیر ملی هستند که فقط تعداد محدودی نمونه را بررسی کرده اند. این نوع مقالات اگر چه به لحاظ علمی ارزشمند هستند، اما نمی توانند نشان دهنده ی وضعیت کلی آلودگی به آفلاتوکسین در کشور باشند.

 

ب- ایشان در گفتارشان تفاوت (آلودگی)، (حداکثر مجاز باقیمانده MRL) و (ارزیابی خطر) را تفکیک نکرده اند. قریب به اتفاق مقالات مورد نظر ایشان به (آلودگی) اشاره دارند، نه به (حداکثر مجاز آلودگی). به این معنی که اصولا هیچ یک از غذاهایی که ما در طول عمرمان مصرف می کنیم، به طور مطلق عاری از آلودگی نیستند. بلکه یک حداکثر مجازی از نظر آلاینده های شیمیایی، میکروبی و فیزیکی دارند. این حد مجاز، در اغلب موارد بر اساس سبد مصرفی آن کشور تعیین می شود. به طور مثال حد مجاز یک شبه فلز مثل آرسنیک در کشوری مثل ایران که مصرف برنجش بالا است، باید کمتر از کشوری باشد که مصرف برنج کمتری دارد. این موضوع در مورد شیر و فراورده های شیری که سرانه ی مصرف ایران تقریبا نصف جهان است نیز صدق می کند.

 

پ- موضوع آلودگی شیرها به آفلاتوکسین که یکی از سموم متابولیتی برخی از قارچ ها مثل آسپرژیلوس فلاووس است در کشور ایران، به عنوان موضوعی جدید تلقی نمی شود. اوج این مشکل در دورانی بود که برخی دامداران سنتی و نیمه صنعتی به دام هایشان نان های کپک زده می دادند. امروزه، با توجه به این که شیر بسیاری از کارخانجات صاحب نام (دارای برند) صنعت لبنیات ‌از دامداری های صنعتی تامین می شود، این مشکل بسیار کمتر از زمانی شده است که مقالات آن مورد استناد جناب دکتر قرار گرفته است. در دامداری های صنعتی به دلیل داشتن دکترهای دامپزشک، اصولا خوراندن خوراک کپک زده به دام - که خود سبب افت تولید و مشکلات در دام هم می شود- محلی از اعراب ندارد.

 

آن چه که ایشان به عنوان (رسوایی روغن پالم) از آن یاد می کنند، هرگز در شیر اتفاق نیفتاده است و اصولا شیری که حداکثر ۳.۵درصد چربی دارد، موضوع جالبی برای تقلب جایگزینی (پالم) با چربی دامی (خامه) نیست. این تقلب مربوط به برخی از فراورده های چرب شیر نظیر ماست های پر چرب بود که آن هم تعداد کارخانه های متخلف، کمتر از انگشتان دو دست بود.

 

موضوع ذرت های آلوده و ترخیص یا عدم ترخیص آن که هنوز هم نگرانی هایی را به دنبال دارد، لازم است توسط مسئولان برای مردم شفاف توضیح داده شود. مردم نگران این موضوع هستند که مبادا این ذرت ها به عنوان غذای انسان یا خوراک دام (در دامداری های غیر صنعتی)، به مصرف رسیده باشد. عدم شفاف سازی کامل موضوع توسط مسئولان نظارتی، بازار شایعات را دامن زده است.

 

ایشان چندین نوبت از عنوان (حرارت جوش) به جای کلمه (پاستوریزاسیون) استفاده می کنند، که اهل فن می دانند که اصولا (پاستوریزاسیون یک روش گرمایشی غیر مستقیم و اساسا با حرارت جوش متفاوت است). هر چند که پاستوریزاسیون شیر هم روی آفلاتوکسین اثری ندارد.

 

نکته ی آخر، بحث ایشان در مورد نظارت بر شیر است که در بخش شیر خام، توسط سازمان دامپزشکی کشور انجام می شود و بعد از پاستوریزاسیون با وزارت بهداشت است. در کشورهای متمدن، شیر پاستوریزه و استریل، به عنوان فراورده ای با (حداقل فراوری) (Minimally Processed) تلقی می شوند و نظارت آنها با سازمان دامپزشکی است. کما این که کارخانجاتی که فراورده های لبنی خود را به کشورهای اروپایی صادر می کنند باید مجوز سازمان دامپزشکی کشور را داشته باشند و اصولا اغلب کشورهای متمدن جهان، وزارت بهداشت را در امر نظارت بر شیر که سلامت آن تقریبا صد در صد وابسته به سلامت دام است، صاحب صلاحیت نمی دانند.

 

ضمن احترامی که برای همکار ارجمند جناب دکتر حاجی محمدی قایل هستم و دغدغه ی ایشان در مورد سلامت مواد غذایی را درک می کنم؛ مطرح کردن مسایل تخصصی را که توضیح آنها از دانش جمعیت عمومی بالاتر است (مثلا توضیح روش های نمونه برداری و آنالیز آماری) به صلاح امنیت روانی و غذایی جامعه نمی دانم. فرمایشات ایشان جز ایجاد بدبینی مطلق به برندهای خوب مواد غذایی کشور (که در شرایط تحریم از معدود صنایع پر رونق هستند) و احتمالا تعطیلی کارخانجات و بیکاری عده ی بیشتری از کارگران، سودی به حال مصرف کنندگان ندارد. جای مباحث این چنین تخصصی نه در (صدا و سیمای ملی)، که در (کنگره های تخصصی) است.

 

دکتر آراسب دباغ مقدم- متخصص بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی دانشکده ی دامپزشکی دانشگاه تهران

 

 

 

 

واکنش رییس بخش سم شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در خصوص وجود افلاتوکسین در لبنیات:

 

شارلاتانیزم علمی است

کارشناس صدا و سیما هیچ تخصصی در زمینه سم شناسی ندارد

 

 

 

دکتر محمد کاظم کوهی رییس بخش سم شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در واکنش به انتشار فیلمی از فردی که خود را فوق دکترای سم شناسی معرفی می کند و در صدا و سیما در خصوص وجود افلاتوکسین در شیر و لبنیات سخن می گوید نوشت:

 

اخیرا فیلمی از فردی که فوق دکترای سم شناسی معرفی می شود و بهادر حاج محمدی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد می نامد منتشر شده است که به شدت باعث نگرانی مردم و تشویش اذهان عمومی گردیده است. بدسلیقگی این فرد که خود را استاد دانشگاه می نامد در این شرایط روانی جامعه نشانگر نوعی از شارلاتانیزمعلمی است که متاسفانه مدتی است باب شده است.

 

لازم است به استحضار برسانم که کیفیت کلیه محصولات دامی از جمله شیر به صورت مرتب توسط سازمان دامپزشکی کشور و وزارت بهداشت تحت کنترل و پایش بوده و به هیچ وجه این مطالبی را که ایشان گفته است نمی تواند واقعیت داشته باشد البته ما کاستی هایی داریم اما در حدی که ایشان این حجم از نگرانی را ایجاد کرده است نیست.

 

مطلب دوم اینکه ایشان فوق تخصص سم شناسی معرفی می گردند که با مراجعه به رزومه ایشان می بینید که دکترای دامپزشکی از دانشگاه ارومیه وبنا بر ادعای خودشان پی اچ دی بهداشت مواد غذایی هستند و به هیچ وجه تخصص و تجربه ای در زمینه سم شناسی ندارند و حق اظهار نظر در این حیطه علمی حداقل به عنوان یک استاد دانشگاه ندارند.

 

توصیه می کنم وزارت بهداشت یکبار دیگر نحوه جذب و چگونگی ورود ایشان به دانشگاه را بررسی کنند قطعا نتایج شگفت آوری به دست خواهند آورد.

 

 

اظهارات بدون مستند یک کارشناس و مجری غیرمتخصص در برنامه زنده شبکه 3 به ایجاد تشویش در اذهان عمومی انجامید:

 

اعتراض شدید سازمان دامپزشکی کشور به ادعاهای کذب محض، غیرعلمی، غیرمستند در برنامه صبح بخیر ایران

 

سازمان دامپزشکی کشور بصورت رسمی و با استناد به اقدامات انجام شده توسعه ای و نمونه آزمایشهایی که انجام می‌شود، ادعاهای شخصی بعنوان کارشناس در برنامه شبکه 3 صبح بخیر ایران را از اساس کذب محض، غیرعلمی، غیرمستند و مصداق واقعی تشویش اذهان عمومی عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، شوربختانه در روزهایی که هموطنان کشورمان به دلیل رویدادهای ناگوار هفته‌های اخیر در کشور در غم و نگرانی خاطر به سر می‌برند، ادعاهای شخصی بعنوان کارشناس در برنامه شبکه 3 صبح بخیر ایران در مورخ 28/10/1398 موجب تشویش اذهان عمومی بینندگان این برنامه و متعاقب آن افرادی شده و می‌شود که به تدریج از طریق ماهیت ذاتی رسانه‌های اجتماعی در جریان این اظهارات کذب قرار می‌گیرند؛ آن هم بدون آنکه متولیان پخش چنین برنامه‌هایی در یک پخش زنده و آن هم یکجانبه تبعات چنین ادعاهای بی پایه و اساس را برای سلامتی عمومی بدانند و این ضعف را هر فرد متخصصی به وضوح می‌تواند از قسمتهای مختلف این مصاحبه متوجه شود.

 

اعمال ِسختگیرانه‌ترین استانداردها برای کنترل میران آفلاتوکسین در مدیریت بهداشت تغذیه

 

دکتر علی‌صفر ماکنعلی، معاونت بهداشتی و پیشگیری این سازمان صبح امروز در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان دامپزشکی کشور در واکنش به ادعاهای مطرح شده در این برنامه با بیان اینکه اظهارات این شخص بعنوان کارشناس کذب محض، غیر علمی، غیرمستند و مصداق واقعی تشویش اذهان عمومی است، افزود: بر اساس برنامه های توسعه ای انجام گرفته در کشور، در حال حاضر ۴۰۰ کارخانه شیر پاستوریزه در کشور فعال هستند و در حوزه‌ تولید شیر خام رتبه ۱۱ دنیا هستیم و حتی تعدادی از کارخانجات لبنی کشور با داشتن کد IR از سازمان دامپزشکی کشور که متضمن رعایت معیارهای بهداشتی در فرآیند تولید است، دارای صادرات محصولات لبنی به کشورهایی نظیر روسیه و مالزی هستند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه‌ تأمین ماده اولیه کارخانجات لبنی تعداد بیش از ۹۰۰ مرکز جمع‌آوری شیر و در مجموع حدود ۱۶۰۰ واحد شامل مراکز جمع‌آوری شیرخام، کارخانجات لبنی و سایر صنایع وابسته در حال فعالیت هستند، افزود: در این مراکز در چهارچوب ضوابط بهداشتی دامپزشکی و با حضور مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی، کنترل‌های تخصصی بهداشتی اعم از نمونه برداری و آزمایش‌های لازم صورت می‌پذیرد و حمل و نقل شير و فراوردهاى آن با مدر‌ن‌ترین روشهای بهداشتی صورت می‌پذیرد و حتی تردد وسائط نقلیه شیر و فرآورده‌های لبنی رصد و پایش می‌شود كه مواد اولیه ۴۰۰ کارخانه تولید لبنیات کشور را فراهم می‌کنند.

 

ماکنعلی با بیان اینکه برنامه‌های بهداشتی سلامت شیر و فرآورده لبنی در تمامی سطوح از جمله مدیریت بهداشت گاوداری‌ها، مدیریت بهداشت در مراکز جمع‌آوری شیر و مدیریت بهداشت در کارخانجات شیر و لبنیات مطابق با استانداردهای ملی و کدکس آليمانتاريوس (استاندارد بين المللى) صورت می پذیرد اظهارکرد: تمامى این مراحل تحت نظارت سازمان دامپزشکی کشور و وزارت بهداشت بصورت دائم و مستمر صورت می‌پذیرد.

 

ماکنعلی با یادآوری این نکته که در سطح گاوداری 3 نوع مدیریت وجود دارد، آنها را چنین برشمرد: یکی از مدیریتهای بسیار مهم در یک گاوداری مدیریت بهداشت تغذیه است که در این مدیریت سختگیرانه‌ترین استانداردها برای کنترل میران آفلاتوکسین صورت می‌پذیرد. استاندارد میزان آفلاتوکسین در ذرت دامی در کشور ما برابر با 5 در میلیارد است و این در حالی است که استاندارد اتحادیه اروپا برای آفلاتوکسین 4 برابر(20 ppb ) استاندارد ملی ایران است.

 

تشویش اذهان مردم در یک برنامه زنده و بدون معیارهای کارشناسی

 

بنابراین گزارش در این برنامه زنده تلویزیونی بهادر حاجی‌محمدی که به عنوان بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران معرفی شد، وی مدعی شد: شیرهای پاستوریزه‌ای که از سوپرمارکت‌ها تهیه می‌شود مقدار زیادی آلودگی به سم آفلاتوکسین دارند. سمی که به منجر به سرطان کبد می‌شود!

 

وی در این برنامه پس از اظهارنظر درباره برخی صنوف مرتبط با عرضه غذاهای آماده، به پیشینه بعضی چالش‌های بهداشتی در صنعت لبنیات اشاره کرد و گفت: جای آن که نگران استفاده از روغن پالم و وایتکس در لبنیات باشیم، افکار عمومی و مسئولان باید به مسائل مهم‌تری مانند وجود سموم دیگر در لبنیات توجه داشته باشند.

 

او به عنوان مثال به ورود ذرت‌های آلوده استناد کرد و گفت که مصرف این ذرت‌های آلوده به آفلاتوکسین، سبب تولید شیرهای آلوده به این سم شده است.

 

حاجی محمدی در این گفت‌وگوی تلویزیونی، آماری را که به گفته خودش از پژوهش‌های تعدادی از اساتید دانشگاه استخراج شده درباره میزان آلودگی شیرهای پاستوریزه در شهرهای مختلف کشور اعلام کرد و گفت: طبق این آمارها ۳۳ درصد نمونه‌های شیر پاستوریزه آلوده به این سم بودند. شیرهای پاستوریزه آزمایش شده در تبریز ۶۲ درصد، ساری ۶۰، مشهد ۵ درصد، شیراز ۱۷ درصد و اردبیل ۳۳ درصد به سم آفلاتوکسین آلوده هستند.

 

اعلام شتابزده و بدون مستندات رسمی آمارها و ادعاها و همچنین پرسشهای تاکیدی و غیرکارشناسی مجری این برنامه تلویزیونی مبنی بر این که «چطور می‌شود که یک هفته شیر نخریم!؟» بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شد و مورد توجه اقشار مختلف و کاربران فضای مجازی در سراسر کشور قرار گرفت.

 

با ادعای جنجالی بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران مبنی بر آلوده بودن حدود ۳۳ درصد شیرهای پاستوریزه در کشور و حتی ادعای آمار ۶۰ درصدی برای مرکز استانی به مانند مازندران، احتمالا موج دیگری از فاصله گرفتن خانوارها از محصولات لبنی کنترل شده بهداشتی کشور و آثار وحشتناک بیماری‌های ناشی از کمبود کلسیم و تشدید بروز بیماری مرگ خاموش در سالهای آینده را به همراه خواهد آورد.

 98.10.29

 

 

 

 

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت